Bleskovky - rychlé zprávy, aktuality

 

Na této stránce chceme přinášet rychlé informace o dění a událostech, naleznete zde živé vstupy a živé vysílání a další informace. Pokud máte tip na nějakou zajímavou reportáž, kontaktujte nás.

Jak jsme již včera informovali v živém vysílání na našem Facebookovém kanále, tak v neděli 20. září 2020 došlo k úniku zatím neznámé látky do řeky Bečvy někde v prostoru u Valašského Meziříčí. Následně došlo k masivnímu úhynu ryb v toku Bečvy. Následky této havárie odstraňovali v pondělí odpoledne mimo jiné i dobrovolníci v Lipníku nad Bečvou.

V letošním roce se tradiční akce Dřevěné Pustevny z důvodu koronavirových opatření přesunula z květnového termínu až na neděli 2. srpna 2020, kdy akce proběhla v rámci doprovodného programu Pískoles. Řezbáři po celý den tvořili úžasné umělecké díla ze dřeva za použití motorových pil a dalších ručních nástrojů.

Ve čtvrtek 30. 7. 2020 byla slavnostně otevřena obnovená Národní kulturní památka Libušín na Pustevnách. Od 1.8. až do 31.8.2020 probíhají komentované prohlídky v době od 10:00 do 17:00 hod. (kromě pondělí). Máte tak jedinečnou příležitost nahlédnout do nově povstalé stavby po nešťastném požáru, kdy Libušín prakticky celý lehl popelem.

Od soboty 11. července 2020 můžete navštívit na Pustevnách výstavu pískových soch pod širým nebem - Pískoles. Výstava je podporou za les bez kůrovce. Naleznete zde naučný chodník "Po stopách kůrovce", pískohřiště pro děti a relax zónu pro rodiče, dále fotokoutek, kde se můžete zvěčnit u krásného exponátu.

Od soboty 4. července až do pondělí 6. července 2020 se hrad Helfštýn zaplnil stánky s různými dobovými řemesly, kde návštěvníci mají možnost naživo sledovat práce řezbářů, sedlářů, písařů, tkalců a kovářů. Některé činnosti si mohou návštěvníci také vyzkoušet.

V sobotu 4. července 2020 se konaly v obci Lipová (u Dřevohostic) vůbec první hodové slavnosti. Obec pojala tuto slavnost poměrně velkolepě. Připravený byl poměrně bohatý program, který zaujal snad všechny generace. Nechybělo i občerstvení, takže hladem a žízní příchozí netrpěli.

Jak jsme již informovali v pondělní reportáži o stavu cyklostezky pod mostem přes řeku Bečva v Lipníku nad Bečvou, tak dnes, v úterý 23. června 2020 došlo k likvidaci naplavenin, které zde zůstaly po zaplavení cyklostezky v důsledku zvýšené hladiny řeky Bečva. Na likvidaci naplavenin se podíleli pracovníci Technických služeb města Lipník nad...

Jak jste již patrně zaregistrovali, tak v Lipníku nad Bečvou od minulého týdne probíhá tradiční exteriérová výstava Kov ve městě. Exponáty byly letos umístěny především v samotném centru města - na náměstí a jeden exponát nalezneme také vedle bývalé synagogy. Exponáty byly instalované minulý týden ve středu 17. června 2020.

Aktuální informace o situaci u mostu přes Bečvu v Lipníku nad Bečvou. V pondělí 22. června 2020 jsme ještě večer zjišťovali, jak to na místě vypadá. Hladina Bečvy nadále postupně klesá, nicméně cyklostezka pod mostem zůstává nadále uzavřená z důvodu nánosu bahna, které zde zůstalo po záplavě. V plánu je čištění cyklostezky, pravděpodobně v úterý...

Od pátku 19. června 2020 s menšími nebo většími přestávkami v podstatě skoro stále prší, zejména v oblasti Beskyd. Půda je již značně nasycena vodou a není schopná přijímat další srážky. Takže od pátku 19. června začala hladina řeky Bečvy nebezpečně stoupat i u nás v Lipníku nad Bečvou. Po roce došlo již podruhé k zatopení cyklostezky Bečva vedoucí...