Bleskovky - rychlé zprávy, aktuality

 

Na této stránce chceme přinášet rychlé informace o dění a událostech, naleznete zde živé vstupy a živé vysílání a další informace. Pokud máte tip na nějakou zajímavou reportáž, kontaktujte nás.

Pokud jezdíte pravidelně nebo alespoň občas do Přerova ve směru od Lipníka nad Bečvou nebo i opačným směrem, tak jste patrně již zaregistrovali poměrně zásadní změnu v dopravním značení. V těchto dnech došlo k posunutí dopravních značek začátek a konec obce o několik set metrů dál směrem od Přerova. Původně byly značky umístěny kousek za odbočkou...

Od října roku 2019 probíhá regenerace oseckého Jadranu. Cílem celé stavby je posílení ekostabilizační funkce vodní nádrže Jadran prostřednictvím odstranění dnového sedimentu a vybudování požerákového objektu. Odbahněním a vybudováním požerákové výpusti dojde k významnému snížení živinového a organického zatížení vody.

Při procházkách městem Lipník nad Bečvou můžete v těchto dnech narazit na krásně rozkvetlé stromy sakura. Tyto nádherné růžově zbarvené květy se postaraly o krásnou jarní aranžerii v našem městě a určitě přispějí k pozitivní náladě, což se v těchto dnech určitě hodí.

V pondělí 20. dubna 2020 kolem 14-té hodiny došlo k rozsáhlému požáru stohu slámy v Prosenicích. K požáru vyjelo několik jednotek hasičů z okolních obcí, zásahu se účastnila i JSDH Lipník nad Bečvou se dvěma vozidly. Zásah komplikoval poměrně silný vítr, který se postaral o velmi rychlé rozšíření požáru.

Ucházet se o cenu za nejvkusněji vyzdobenou výlohu obchodu by mohl zcela jistě obchůdek textilní galanterie v Lipníku nad Bečvou. Pokud v těchto dnech budete kolem tohoto obchůdku procházet, nemůžete přehlédnout zajímavě naaranžovanou výlohu. Autorku povedené aranže tentokrát inspirovala aktuální situace výskytu pandemie koronavirus COVID-19 nejen...

V rámci minisérie hledání pozitivních námětů na reportáž v dnešní stresující době jsme zavítali do Přerova, kde jsme se objektivy naší kamery a fotoaparátu snažili zachytit jarní atmosféru v městském parku Michalov. Tak krásně rozkvetlé magnólie, jak se nám přes Velikonoce podařilo zachytit v zámeckém parku v Lipníku nad Bečvou jsme již nestihli....

V důsledku koronavirové pandemie byly letos zrušeny různé akce, mimo jiné i jarní Flora v Olomouci. Nicméně nemusíte zoufat, příroda si dokáže poradit sama i v této situaci. Stačí se porozhlédnout po svém okolí a můžeme obdivovat krásnou flóru třeba v blízkosti svého bydliště.

Obří socha žáby výtvarníka Michala Olšiaka, která je umístěná v centru obce v blízkosti kostela, se stala nejen pro místní, ale i přespolní nečekanou atrakcí. Neznámí vtipálci záhadno s jakým úmyslem zakryli prostěradlem ústa a nos žáby, čímž možná chtěli dát najevo, když nosit roušku, tak všichni :-).

Při pátrání po zajímavé Velikonoční výzdobě jsme narazili na pěknou výzdobu v Dřevohosticích. Díky místním kreativcům je možné nalézt na Náměstí u radnice Velikonočně vyzdobený strom, který letos zdobí nejen kraslice, ale i další ozdůbky.

Dávali jsme na náš Facebook výzvu, abyste se zapojili a posílali nám tipy na Velikonoční výzdoby v Lipníku nad Bečvou nebo okolí. Dostali jsme jeden takový tip z Lipníka z výlohy jednoho obchodu - děkujeme za skvělý tip. V dnešním živém vysílání se tedy půjdeme podívat s naší kamerou na náměstí v Lipníku nad Bečvou a přilehlé uličky, kde můžete...