Pochod Svobodných občanů Olomouc - 17.11.2021

17.11.2021

Svobodné Česko Olomouc pořádalo ve středu 17. listopadu 2021 akci Pochod Svobodných občanů. Akce měla připomenout nejen odkaz na svátek Mezinárodní den studentstva a Den boje za svobodu, ale především měla poukázat na současnou zoufalou situaci, ve které se naše země ocitá díky covidové diktatuře.

Už více jak rok a půl je (nejen) naše země těžce zkoušená tvrdými opatřeními vlády pod rouškou boje proti záhadnému viru. Po více jak rok a půl trvajícím covidovém teroru je více než zřejmé, že ani tak nejde o zdravotní problém, jako o politický. Postupně občané díky různým nesmyslným nařízením ztrácejí své svobody, vláda nařizuje naprosto šikanózní nařízení, které většinou ani nejsou v souladu s dosud platnými zákony naší země, ústavou a listinou základních práv a svobod. Důkazem toho je především už více než přes 30 zrušených vládních nařízení soudem (NSS). A vláda i přes to všechno neustále přitvrzuje ve svých restriktivních opatřeních, které v naší historii nemají obdobu.

Občané toho mají už ale dost a právě na dnešní svátek v mnohých městech vyšli do ulic, aby dali jasně najevo, že takto určitě NE! My jsme s naší kamerou zdokumentovali průběh jedné takové akce v Olomouci. Ve videu můžete zhlédnout sestřih z celé akce.

Fotogalerie na Zonerama

Videoreportáž: