Areál bývalé nemocnice v Lipníku nad Bečvou projde zásadní proměnou

27.02.2023

Areál bývalé nemocnice v Lipníku nad Bečvou řadu let chátral a neměl využití. Funkční bylo jen část přízemí, kde dosud funguje několik ambulancí. V poslední době zde začal čilý stavební ruch. Bylo postaveno na 19 úplně nových garáží se zázemím, které čekají na kolaudaci. Dále se na objektech v areálu objevily tabule s informací o přípravě rekonstrukce. A tak jsme začali zjišťovat, co se zde připravuje, případně jaké jsou další plány s využitím bývalé nemocnice v Lipníku.

Podařilo se nám získat tyto informace k nemocnici v Lipníku nad Bečvou:

"V současné době byly dokončeny stavební práce na nově vybudovaných garážích, které se nacházejí kolem místní komunikace ulice Jezerská. Souběžně probíhá rekonstrukce dolní části budovy, kde budou zachovány dosavadní ambulantní služby, a to chirurgie, gynekologie a rehabilitace. Zbylá část hlavní budovy bude přebudována na malometrážní byty 1+kk a 2+kk, které budou do budoucna sloužit hlavně seniorům, kteří by mohli využívat právě zdravotnické služby, které jsou zde dostupné. Hlavní část budovy dostane i novou fasádu. K těmto bytům budou sloužit již zmíněné garáže jako zázemí."

"Budova bývalé márnice, která se nachází v blízkosti budovy nemocnice, bude rovněž v budoucnu přebudována na tři až čtyři bytové jednotky."

Pavel Šoltys - zastupitel města Lipník nad Bečvou, 27.2.2023

Fotogalerie na Zonerama.

Diskutovat k danému tématu můžete na naší stránce tvlipnik na Facebooku: