Bobři decimují stromy podél cyklostezky Bečva

10.02.2023

Kauze bobr versus stromy podél cyklostezky Bečva, zejména v oblasti mezi Lipníkem nad Bečvou a Oseckým mostem, se věnujeme už nějakou dobu. V posledním období ale aktivita bobrů nabrala poměrně velké intenzity, o čemž svědčí řada i vzrostlých stromů, které padly za oběť jejich řádění.

Při procházce nebo jízdě na kole po cyklostezce Bečva, zejména ve směru od Lipníka nad Bečvou po Osecký most, narazíte na řadu poškozených stromů. Nelze ani přehlédnout řadu pařezů, které jsou smutnou připomínkou stromů, které zde rostly možná desítky let a nyní padly za oběť řádění bobrů.

Kdo v tomto nerovném zápase bude vítězem ukáže až čas. Zatím se zdá, že vítězí bobr. A tak se klidně za pár let může stát, že místo krásné přírody, cyklostezky lemované stromy, které v parném létě poskytovaly stín, zbude jen holá pustá pláň. Ostatně některé úseky podél cyklostezky tak vypadají již nyní a věru není to moc hezký pohled...

Zdokumentovali jsme úsek mezi Lipníkem nad Bečvou a Oseckým mostem. Můžete se podívat ve fotogalerii, jaká je aktuální situace.

Fotogalerie na Zonerama.

Diskutovat k danému tématu můžete na naší stránce tvlipnik na Facebooku: