Cyklostezka Bečva v úseku Lipník - Přerov po bouřce - 29.8.2023

29.08.2023

Cyklostezka Bečva v úseku Lipník nad Bečvou - Přerov po silných bouřkách a větru. V minulých dnech, konkrétně od 26. srpna 2023 a dále, zasáhly Lipnický a především Přerovský region silné bouřky doprovázené silným větrem, který napáchal poměrně velké škody, mimo jiné i na cyklostezce Bečva.

Projeli jsme část trasy mezi Lipníkem a Přerovem. V úseku cyklostezky Bečva mezi Lipníkem nad Bečvou a Oseckým mostem jsme zaznamenali několik vyvrácených stromů. Nicméně cyklostezka je v tomto úseku s opatrností plně průjezdná, na stezce jsou zbytky větví a větviček.

Úsek mezi Oseckým a Grymovským mostem je celkem v dobrém stavu. Nejhorší to asi bylo v úseku mezi Grymovským mostem a Kozlovicemi. Zde to připomíná apokalypsu skoro jak před časem po tornádu na jižní Moravě. Poměrně značná část stromů je polámaných, vyvrácených i s kořeny. Ke dni 29. srpna 2023 byla již cyklostezka s větší opatrností průjezdná, nicméně je na místě být opatrný při průjezdu tímto úsekem. Na stezce je místy značné množství zbytků větví, tak je třeba být při jízdě opatrný.

Zbývající úsek mezi Kozlovicemi a Přerovem jsme z důvodu přetrvávajícího špatného počasí nestihli projet, nicméně až se počasí umoudří, tak se pokusíme projet celý úsek.

Podívejte se ve videu a fotogalerii na aktuální situaci na cyklostezce Bečva v úseku mezi Lipníkem nad Bečvou a Přerovem,

Fotogalerie na Zonerama.

Videoreportáž: