Den otevřených dveří SDH Přerov - 26.6.2020

27.06.2020

V pátek 26. června 2020 pořádal Sbor dobrovolných hasičů Přerov I - Město, v ulici Šířava, Den otevřených dveří. Jednalo se již o 2. ročník této akce a letošní ročník navázal na ten loňský minimálně stejně úspěšně. Akce se těšila poměrně velkému zájmu lidí. Zejména děti si přišly na své.

Návštěvníci Dne otevřených dveří Sboru dobrovolných hasičů Přerov měli možnost zhlédnout ukázky mobilní hasičské techniky, stanoviště první pomoci s možností nácviku postupů pro záchranu života, několik soutěží pro děti, pro které pak byly připravené drobné odměny. Asi největším tahákem pro děti, kromě možnosti prohlídky hasičské techniky, byla soutěžní disciplína lezení po provazovém žebříku.

S kamerou jsme prošli všechny soutěžní stanoviště, u některých jsme se zastavili společně s naším průvodcem Ondřejem Hrubým, který podrobněji vysvětlil soutěžní úkoly.

Rozzářené tváře dětí a nadšení, s jakým se pustili do soutěžního zápolení dávalo tušit, že organizátoři akci perfektně připravili a vzbudili zájem u dětí. Zeptali jsme se také některých dětí, jak se jim akce líbí.

Letošní druhý ročník Den otevřených dveří Sboru dobrovolných hasičů Přerov se vydařil na jedničku, počasí také vyšlo a již nyní se můžeme těšit na třetí ročník :-).

Fotogalerie:

Videoreportáž:

Živé vysílání na Facebooku přímo z místa: