For Model 2023 - Výstaviště Flora Olomouc

20.03.2023

Návštěvníci výstavy For Model 2023, která se konala na Výstavišti Flora Olomouc ve dnech 17. - 19. března 2023 mohli po tři dny obdivovat fascinující díla i sbírky desítek vystavovatelů a sběratelů. Jedním z největších lákadel letošní výstavy byla premiéra téměř třímetrového modelu francouzské majestátní plachetnice Le Fleuron s 64 děly.

Výstava For Model Olomouc je jedna z největších tuzemských akcí zaměřená na interaktivní výstavu modelů, sběratelství, digitálních technologií, her, hraček a stavebnic. Tři dny plné zážitků a novinek. Rozsáhlé expozice nejrůznějších modelů zaplavily pavilony A a E a určitě každý si našel to své.

Vůbec poprvé byl díky letošní výstavě For Model na Výstavišti Flora Olomouc k vidění téměř třímetrový model francouzské majestátní plachetnice Le Fleuron s 64 děly. Hotový je teprve od února, jeho stavba zabrala Petru Šebestovi z Klubu lodních modelářů Olomouc přes dva roky. Tento úžasný model spolu s celou řadou dalších modelů byly vystaveny v pavilonu A. Některé modely lodí bylo možné vidět i funkční na improvizovaném bazénku.

Velkým lákadlem v pavilonu A byla také expozice funkčních RC modelů, stavebních strojů, kamionů a dalších vozidel. Modeláři na ploše předváděli funkčnost svých modelů, podívaná opravdu úžasná. Věrné repliky skutečných strojů, navíc plně funkční. Děti měly také možnost se svést na malém vláčku.

Pavilon E ovládl svět železnice. Opět funkční modely, modulová a zahradní železnice. Návštěvníci měli opět možnost sledovat věrné repliky vlaků, lokomotiv, ale i nádraží nebo krajiny.

K vidění toho bylo letos opravdu hodně, kdo byl osobně, určitě nelitoval. A kdo jste výstavu nestihl, tak se můžete podívat v naší fotogalerii a video.

Fotogalerie na Zonerama.

Videoreportáž:

For Model 2023 - Výstaviště Flora Olomouc - RC modely v akci - pavilon A

Diskutovat k danému tématu můžete na naší stránce tvlipnik na Facebooku: