Hasiči z Olomouckého kraje vyjedou na pomoc jižní Moravě

25.06.2021

Hasiči z Olomouckého kraje vyjedou pomoci obyvatelům obcí poničených tornádem. Na pomoc obyvatelům na jižní Moravu, kterou zasáhlo ve čtvrtek večer ničivé tornádo, míří také profesionální a dobrovolní hasiči z Olomouckého kraje.

Na základě požadavků jihomoravských hasičů byl vytvořen z každého kraje odřad, tedy speciálně složená skupina hasičů a techniky pro záchranné a likvidační práce. Z našeho kraje na místo vyrazí dnes po 15. hodině.

Vyjede 20 příslušníků profesionálních hasičů s technikou, která je přímo určená ke stabilizaci budov a likvidačním pracím. Konkrétně jde o dvě cisterny, technický kontejner s výdřevou, kontejner destrukce, týlový a přepravní kontejner s ženijním vybavením. Naše příslušníky doplní také 15 členů jednotek sboru dobrovolných hasičů z našeho kraje.

Odřad bude na místě zasahovat vždy 2 dny, hasiči se budou střídat a budou pracovat po tuto dobu nepřetržitě. Po dvou dnech je vystřídají kolegové, takto se otočí ve 3 vlnách, což znamená, že budou na místě minimálně 6 dní.

Členové odřadu se zapojí do likvidačních prací, budou především pomáhat obyvatelům postižených obcí, s úklidem trosek a stabilizací poškozených budov.

Akceschopnost jednotek HZS Olomouckého kraje nebude činností odřadu nijak ohrožena.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje