Hladina řeky Bečvy v Lipníku nebezpečně stoupá, cyklostezka zaplavena

21.06.2020

Od pátku 19. června 2020 s menšími nebo většími přestávkami v podstatě skoro stále prší, zejména v oblasti Beskyd. Půda je již značně nasycena vodou a není schopná přijímat další srážky. Takže od pátku 19. června začala hladina řeky Bečvy nebezpečně stoupat i u nás v Lipníku nad Bečvou. Po roce došlo již podruhé k zatopení cyklostezky Bečva vedoucí pod mostem přes řeku v Lipníku nad Bečvou.

Situaci od pátku sledujeme, dnes - v neděli 21. června 2020 - Bečva dosáhla 1. povodňového stupně na měřící stanici v Teplicích nad Bečvou, kde byla nejvyšší hladina naměřena v 8:00 hod ráno 321 cm. Tedy už jen devět centimetrů chybělo k dosažení 2. povodňového stupně.

Situaci jsme monitorovali od sobotní půlnoci, kdy Bečva začala rychle stoupat, bližší informace se můžete podívat v živých vstupech od mostu přes Bečvu v Lipníku nad Bečvou na našem Facebooku.

Natočili jsme aktuální situaci na Bečvě v okolí mostu - aktuálně je zcela zatopená a neprůjezdná cyklostezka vedoucí pod mostem přes Bečvu v Lipníku. Dále jsme natáčeli situaci u Oseckého velkého i malého jezu.

Projeli jsme část cyklostezky v úseku Lipník nad Bečvou - Osek nad Bečvou a zpět, k datu a času: 21.6.2020, dopolední hodiny, nadále 1. povodňový stupeň, cyklostezka průjezdná, voda se nikde nevybřežila. Situaci nadále monitorujeme.

Jen připomeneme, že cyklostezka pod mostem Bečva v Lipníku nad Bečvou je v poslední době již podruhé zaplavená. Minulý rok byla situace mnohem horší, Hladina Bečvy tehdy dosáhla až 3. povodňový stupeň a zaplavených bylo více míst. Bylo to přesně 22.5.2019. Reportáže z tehdejší situace si můžete připomenout zde:

Nečekaně rychlý vzestup Bečvy zatopil novou cyklostezku v Lipníku - 22.5.2019

Řeka Bečva nadále testuje výdrž nové cyklostezky v Lipníku - 23.5.2019

Fotogalerie:

Video: