Kov ve městě XVI. - tradiční výstava v Lipníku nad Bečvou

30.06.2020

Před několika dny jsme v naší reportáži přinesli první informace o letošní exteriérové výstavě Kov ve městě. V dnešní reportáži bychom se chtěli zaměřit podrobněji na jednotlivé vystavené exponáty, a také vás informovat, kde a jakým způsobem můžete hlasovat o svůj nejoblíbenější exponát.

Již tradiční výstava Kov ve městě probíhá v Lipníku nad Bečvou od 17. června 2020, kdy byly exponáty instalovány na vybraná místa především v centru města. Letošní 16. ročník poznamenala jako ostatně všechny jiné akce pandemie koronaviru, takže výstava je letos jiná, než bylo v plánu. V první řadě se výstava musela obejít bez vernisáže. Dále musely být na poslední chvíli změněny vystavované exponáty.

Letošní 16. ročník Kovu ve městě měl být původně prezentací soukromé Střední umělecké školy a Základní umělecké školy AVE ART Ostrava. Vzhledem k nařízenému uzavření škol nebylo možné výstavu přichystat, a proto bylo během května domluveno, že letošní ročník bude ve spolupráci s hradem Helfštýn a uměleckými kováři z Náměště nad Oslavou, Pavlem Tasovským a Pavlem Tasovským mladším.

Vystavené exponáty naleznete v centru města na náměstí TGM a jeden exponát je umístěn vedle bývalé synagogy. Stejně jako minulé roky, i letos se můžete zapojit do hlasování o nejoblíbenější exponát letošní výstavy. Anketní lístky jsou k dostání v TIC v Lipníku nad Bečvou.

Výstava Kov ve městě v Lipníku nad Bečvou potrvá do 30. září 2020. Do stejného data současně probíhá i hlasování o nejoblíbenější exponát. Pokud jste ještě neodevzdali svůj hlas, můžete si svůj nejoblíbenější exponát vybrat i pomocí naší reportáže.

Fotogalerie:

Videoreportáž: