Letní Flora Olomouc 2020

23.08.2020

Letní Flora Olomouc, jako jediná květinová výstava letošního roku tohoto rozsahu, měla i přes komplikovanou situaci a všemožných opatření co nabídnout. Tvůrci letošního ročníku měli poměrně dost ztíženou situaci, nicméně i tak výstava byla velkým přínosem.

Hlavní expozice v pavilonu A s podtitulem Zahrada za zdí poukázala na potenciál městských prostorů, jako jsou vnitrobloky, dvorky nebo stavební proluky. Tato místa mohou nabídnout relaxaci, oddech, sloužit jako školní zahrada, sportoviště či být místem pro setkávání a budování komunity.

Další lákavou expozicí byla expozice České dědictví UNESCO, ve které měli návštěvníci možnost se vydat na cestu po Čechách, Moravě i Slezsku a prozkoumat všech 14 českých památek zapsaných na seznamu světového dědictví. Expozice Českého zahrádkářského svazu v pavilonu E ukázala, jak to chodí v zahrádkových osadách.

Poměrně bohatý doprovodný program zahrnoval mimo jiné přehlídku moravských vín s možností degustace a posezení u cimbálové muziky. Nechyběly přednášky, předváděcí akce a odborné semináře, kulturní a hudební vystoupení umělců. Pro děti byla připravená Letní scéna u rybníčku.

Letošní Letní Flora je za námi, celkově lze zhodnotit, že autorům se i vzhledem k množství překážek a omezení v dané situaci podařilo vytěžit maximum co šlo a nám nezbývá než doufat, že příští ročník již bude probíhat za normálních podmínek, jak jsme byli dosud zvyklí.

Připravili jsme FOTO + VIDEO report z výstavy, vše naleznete níže, tak hezkou podívanou :-).

Fotogalerie:

Videoreportáž:

Živé vysílání na Facebooku přímo z místa: