Lipenská výzva 2020 - druhé kolo Rollo ligy v Lipníku

15.08.2020

Od pátku 7. až do neděle 9. srpna 2020 hostil Lipník nad Bečvou významnou sportovní událost. Konaly se zde závody koloběžek pod názvem Lipenská výzva 2020, mistrovství Moravy a Slezska, druhé kolo Rollo ligy. Zúčastnilo se celkem téměř 150 závodníků.

Vůbec první ročník Lipenské výzvy se konal za stížených podmínek. Nejdříve do konání akce zasáhl koronavir a s tím spojené různé omezení, takže organizátoři museli závody přeložit z původně plánovaného termínu v květnu na nový termín v srpnu. Další komplikací pro všechny zúčastněné byly panující vedra, což se podepsalo jak na závodnících, tak na divácích a v neposlední řadě i na záznamovou techniku.

Závody koloběžek byly zahájeny v pátek 7. srpna na sportovním areálu v Lipníku nad Bečvou. Hlavní program akce Lipenská výzva byl pak naplánován na sobotu 8. srpna, kde závody koloběžek probíhaly prakticky celý den na zcela uzavřené Osecké a Jiráskové ulici. Osecká ulice se na tento den proměnila na hlavní dějiště závodu a závodníci nenechali nikoho na pochybách proč jsou tady. Diváci tak měli jedinečnou příležitost sledovat dramatické souboje o co nejlepší umístění. Jen je velká škoda, že tato významná sportovní událost nedokázala přilákat významnější publikum místních, dokonce i vedení města tuto akci ponechalo bez povšimnutí...

My jsme se této významné sportovní akce zúčastnili jakožto mediální partneři, a tak prostřednictvím našich kamer jsme mohli jednak zprostředkovávat v přímých vstupech dění přímo na trati, ale také jsme natáčeli na kamery průběh celého dne, takže ve videoreportech níže se můžete podívat, jak to na Osecké ulici v Lipníku nad Bečvou žilo :-).

Videoreportáž:

Lipenská výzva 2020 - druhé kolo Rollo ligy v Lipníku nad Bečvou - 8.8.2020 - 1.část

V tomto videu uvidíte sestřih:

závod v koloběžkách - žáci a žačky,
závod v koloběžkách - kadeti a kadetky,
závod v koloběžkách - seniorky, juniorky, masters ženy, veteránky, ultraveteránky a ultraveteráni,
vyhlášení výsledků v koloběžkách žáci a kadeti

Lipenská výzva 2020 - druhé kolo Rollo ligy v Lipníku nad Bečvou - 8.8.2020 - 2.část

V tomto videu uvidíte sestřih:

závod v koloběžkách - junioři, senioři, master a veteráni na 9 kol
závod příchozí - děti
závod přípravky na 1 kolo

Lipenská výzva 2020 - druhé kolo Rollo ligy v Lipníku nad Bečvou - 8.8.2020 - 3.část

V tomto videu uvidíte sestřih:

štafety - mix předžáci, žáci, mix kadeti, ženy
štafety - muži, vyhlášení výsledků, závěr

Živé vysílání na Facebooku

V podstatě již několik dní před zahájením jsme přinášeli živé vstupy jak s informacemi o konání závodů v Lipníku n. B., včetně informování o uzavírkách. Z pátečního programu jsme také odvysílali živé vstupy ze závodů na sportovním stadionu v Lipníku nad Bečvou. No a závody koloběžek v sobotu na ulici Osecká v Lipníku, tak zde jsme přinášeli aktuální informace v živých vstupech prakticky od ranních hodin až do ukončení závodu. Níže naleznete odkaz na veškerá videa vysílaná z těchto závodů na našem Facebookovém kanále: