Lipovský kotlík 2020 - 18.7.2020

18.07.2020

Obec Lipová pořádala v sobotu 18. července 2020 soutěž ve vaření kotlíkového guláše - Lipovský kotlík. Jednalo se již o 6. ročník a i přes nepřízeň počasí se areál Na Zábraní v Lipové, kde soutěž probíhala, dokázal zaplnit návštěvníky, kteří se pustili do ochutnávání a konzumaci navařených gulášů. Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet soutěžních týmů, celkem jich bylo 14.

Lipovský kotlík je soutěž pro všechny zájemce z řad amatérských kuchařů, kteří se mohli zúčastnit soutěže o nejlepší kotlíkový guláš, jehož základem je jakékoliv maso. Do soutěže se mohli přihlásit jednotlivci či skupiny nebo členové zájmových spolků. Maximální velikost týmu byla stanovena na 7 členů. Letošního ročníku Lipovského kotlíku se zúčasnilo celkem 14 týmů, které vařily jednak klasické hovězí nebo vepřové guláše, ale nechyběly i další zajímavé variace. Například dančí guláš, telecí bezlepkový, klokaní, srnčí, balkánský kotlík, guláš z mladého býčka na černém pivu a další.

Odbornou porotu čekal jistě nelehký úkol vybrat ten nejlepší. U gulášů se hodnotil vzhled, barva, konzistence šťávy, křehkost a chuť masa, dekorace při expedici. U stánků se hodnotil desing stánku, pořádek na pracovních stolech a v jejich okolí, design týmu, nálada v týmu.

Akce se i přes nepříznivé počasí vydařila a na její průběh se můžete podívat ve fotogalerii a videu.

Fotogalerie:

Videoreportáž:

Sestřih živého vysílání na Facebooku přímo z místa: