Mini For Model - Výstaviště Flora Olomouc 2020

29.06.2020

Tradiční, ale přesto jiná. I takto by se dalo nazvat výstavu Mini For Model, která se konala na Výstavišti Flora Olomouc od soboty 27. do neděle 28. června 2020. Mezi modeláři i návštěvníky velmi oblíbená výstava For Model, která bývá pravidelně v první polovině března, byla letos vůbec poprvé přesunuta na jiný termín.

Stalo se tak z důvodu v březnu nastupující pandemie koronaviru a s tím související různá vládní opatření, která mimo jiné postihla právě i tuto oblíbenou výstavu For Model. V posledních týdnech, jak se postupně rozvolňovaly vládní opatření, tak pořadatelé zvolili nový termín pro konání výstavy For Model, a to na 27. a 28. června 2020 v menším provedení, proto ten název mini.

I tak výstava musela být o určitých kompromisech. Aby byli lidé rozptýlení na co největší ploše, tak jednotlivé stánky vystavovatelů byly umístěny do pavilonů G a H. Současně se v maximální možné míře využil venkovní prostor Smetanových sadů až k rybníčku, kde probíhaly ukázky lodních modelářů. V těsné blízkosti rybníčku byl na asfaltové ploše uměle vytvořený polygon, kde vystavovatelé předváděli své modely při různé činnosti.

Přestože výstava For Model je tradičně zaměřena především na děti, tak aby se náhodou nenudily, tak pořadatelé i v letošní mini verzi výstavy připravili různé zábavné a doprovodné programy a atrakce.

I když letošní výstava For Model byla v mnohém jiná, i přesto měla návštěvníkům co nabídnout. Snad se do příštího roku to koronavirové šílenství uklidní a výstava For Model 2021 bude moct proběhnout v běžném termínu a v obvyklém rozsahu.

Fotogalerie:

Videoreportáž:

Živé vysílání na Facebooku přímo z místa: