Novoroční výstup na hrad Helfštýn - 2.1.2021

02.01.2021

První sobota v novém roce bývá tradičně spjata s novoročním výstupem na hrad Helfštýn. Letos z důvodu kovidích opatření byla tato oblíbená a hojně navštěvovaná akce zrušena. Nicméně přesto jsme tradici dodrželi a spolu se stovkami dalších lidí jsme výstup na Helfštýn absolvovali.

Letos vzhledem k tomu, že výstup nebyl nikým oficiálně organizován a navíc ani neměl být přístupný hrad Helfštýn, tak tradiční výstup podnikal každý sám tak říkajíc na vlastní pěst. Kolik lidí se letos výstupu na hrad účastnilo se neví, nicméně dle našeho odhadu za celý den se u hradu mohlo vystřídat minimálně stovky lidí.

Milým překvapením byl otevřený stánek s občerstvením u parkoviště pod hradem, kde si poutníci mohli zakoupit alespoň něco málo na pití a na jídlo.

Hrad Helfštýn, jak už jsme zmínili, nebyl tentokrát otevřený veřejnosti, ale dalo se alespoň udělat si procházku okolo hradu po pěšince, což využilo poměrně hodně lidí.

Letošní výstup na hrad Helfštýn se povedl. Počasí také přálo, kdo šel, určitě nelitoval. Takže budeme se těšit na příští ročník a doufejme, že už to bude za normálních okolností, jak jsme byli zvyklí.

Pokud jste se letošního výstupu na hrad Helfštýn neúčastnili, můžete se alespoň podívat v naší foto a video reportáži. Tak hezkou podívanou :-).

Fotogalerie z akce:

Video z akce: