Oprava povrchů místních komunikací Na Zelince v plném proudu

08.09.2021

V těchto dnech probíhají naplno stavební práce v ulici Na Zelince v Lipníku nad Bečvou. Pověřená firma - společnost COLAS CZ, a.s. - postupně provádí opravy jak silnice, tak i přilehlých chodníků. Práce jsou rozděleny na dvě etapy. První od ulice Bratrská po odbočku k rodinným domům Na Zelince, druhá od odbočky po technické služby na ulici Za Porážkou.

Dochází k opravě ve stávajících šířkách i niveletě, cesta se postupně odfrézovává, upravuje se podloží, vyměňují se uliční vpustě i poklopy, následně se pokládá nový asfaltový povrch. Stavební práce zahrnují také výměnu obrubníků, chodníky budou nově ze zámkové dlažby.

K dnešnímu dni (8.9.2021) je dokončena první etapa, komunikace včetně chodníků je hotova a plně přístupná od ulice Bratrská až po vjezd do areálu Vojenských lesů a statků. Občané si již tak mohou naplno vychutnávat nový asfaltový koberec a nebo se projít po nových chodnících. Je na co se těšit, až bude ulice Na Zelince kompletně hotová a rozšíří tak seznam ulic v Lipníku nad Bečvou, které prošly v posledních letech zásadní rekonstrukcí.

Doufejme, že město Lipník bude i nadále pokračovat v rekonstrukci ulic. Například ulice Za Porážkou, Na Bečvě, ale také Bohuslávská, Mánesova už léta volají po zásadní rekonstrukci, tak snad se toho v dohledné době občané města dočkají :-).

Ve fotogalerii se můžete podívat na aktuální stav v ulici Na Zelince.

Fotogalerie na Zonerama