Oslavy 110 let založení SDH Lipník - 29.8.2020

02.09.2020

Dobrovolní hasiči z Lipníka nad Bečvou oslavili v sobotu 29. srpna 2020 krásné výročí 110 let založení SDH Lipník. Oslavy probíhaly po celý den v prostorách hasičské stanice. Návštěvníci si mohli prohlédnout vystavenou hasičskou techniku jak dobrovolných hasičů, tak profesionálních hasičů a jedno auto i z Přerovské stanice.

Ve vnitřních prostorách SDH Lipník byla k vidění výstava fotografií mapující život jednotky v uplynulých letech. Pro děti byla možnost vyzkoušet si hašení umělého požáru na maketě domečku, kdy proudem vody se měli trefit do otvoru.

Po oficiálním zahájení oslav následovaly ukázky profesionálních hasičů, kteří v dopolední a odpolední části předvedli ukázky hašení hořícího oleje a hašení hasícími přístroji. Dále proběhlo předání vyznamenání a ocenění členům SDH. O závěrečný kulturní program se postaral taneční orchestr Leopardi.

Oslavy se vydařily, počasí i když zpočátku pozlobilo, nakonec vyšlo suprově. My jsme se postarali o zdokumentování průběhu oslav z celého dne, kdy od ranních hodin jsme vysílali v živých vstupech na našem Facebookovém kanále dění přímo z místa. Na videa se můžete podívat i dodatečně viz níže. Z celého dne jsme také sestříhali videoklip a sestřih z koncertu Leopardů. A připojujeme také fotogalerii z oslav. Tak hezkou podívanou :-).

Fotogalerie:

Videoreportáž:

Oslavy 110 let založení SDH Lipník - videoklip - 29.8.2020

Oslavy 110 let založení SDH Lipník - ukázka z koncertu tanečního orchestru Leopardi - 29.8.2020

Živé vysílání na Facebooku přímo z místa: