Oslavy 70 let profesionálních hasičů v Přerově - 21.6.2023

22.06.2023

Ve středu 21. června 2023 měli obyvatelé Přerova a okolí jedinečnou příležitost účastnit se velkolepých oslav 70 let profesionálních hasičů v Přerově, které probíhaly jednak na náměstí TGM v Přerově, ale také na řece Bečvě v prostoru u loděnice.

70 let jsou obyvatelé Přerova a okolí pod ochranou profesionálních hasičů. Letos si toto kulaté jubileum připomenuli HZS Olomouckého kraje a územní odbor Přerov 21. června společně s kolegy hasiči Správy železnic.

Pro veřejnost byl připravený bohatý program na náměstí TGM a u řeky Bečvy v Přerově. Od 9 do 17 hodin měli možnost děti, ale i dospělí zhlédnout spoustu dynamických ukázek, a to například vyprošťování u dopravních nehod, hašení jedlých tuků či automobilu, nakolejování vlaku, záchranu z výšky nebo slaňování. Nechyběl ani zásah na nebezpečnou látku, při němž musejí hasiči využívat speciálních protichemických obleků.

Po celou dobu byly na náměstí vystavené výjezdové automobily. Byla možnost si prohlédnout nejmodernější techniku a speciální vybavení, k vidění byl i vyprošťovací tank.

Pro děti byly připravené soutěže, kvíze a hry, při nichž mohly nahlédnout do činnosti hasičů a poučit se o protipožární bezpečnosti. Vyzkoušeli si třeba i mini TFA, tedy upravené překážky ze soutěže o nejtvrdšího hasiče.

Část programu se odehrávala u Bečvy u místní loděnice, kde se zájemci mohli projet na záchranných člunech po řece. Připraveny byly rovněž ukázky záchrany tonoucího z vody.

Slavnostní akce byla zakončena v 17 hodin spanilou jízdou hasičské zásahové techniky městem.

Zdroj: tisková zpráva HZS Olomouckého kraje - por. Mgr. Lucie Balážová, tisková mluvčí

Průběh celé akce jsme zaznamenávali objektivy našich kamer a fotoaparátů, část programu jsme i vysílali v živém přenosu, níže jsou uvedeny odkazy na fotogalerii i videa.

Fotogalerie na Zonerama.

Videoreportáž:

Oslavy 70 let profesionálních hasičů v Přerově - videoklip z celého dne od začátku až do konce, včetně spanilé jízdy

Videoklip - Oslavy 70 let profesionálních hasičů v Přerově - jízdy v záchranných člunech po řece Bečva

Záznam živého vysílání na našem YouTube kanále:

Video 1 - Náměstí TGM, Přerov - zahájení slavnosti, proslovy

Video 2 - Náměstí TGM, Přerov - 21.6.2023 - zásah na dopravní nehodu HZS OLK

Video 3 - Náměstí TGM, Přerov - 21.6.2023 - požár osobního automobilu HZS OLK

Video 4 - Náměstí TGM, Přerov - 21.6.2023 - hašení jedlých tuků HZS OLK

Video 5 - Náměstí TGM, Přerov - 21.6.2023 - ukázka lezecké techniky HZS OLK + HZS SŽ