Podzimní výstava Flora Olomouc Hortikomplex 2023

07.10.2023

Celé Československo v pavilonu A. Hlavní expozice podzimní výstavy Flora Olomouc - Hortikomplex nese název Společné kořeny. Desítky tun lákavé zeleniny a voňavého ovoce, tisíce barevných květin a pět desítek stromů.

To vše a mnoho dalšího je k vidění na letošní podzimní výstavě Flora Olomouc - Hortikomplex v hlavní expozici v pavilonu A. Doslova jej zaplnilo celé Československo plné zeleně, barev a vůní.

Oblíbená mezinárodní podzimní výstava Flora Olomouc - Hortikomplex se s podtitulem Společné kořeny koná od 5. do 8. října 2023. Letošní hlavní expozice vznikla u příležitosti 30 let od rozdělení Československa s důrazem na to, že stále trvá ojedinělé spojenectví a vztah mezi Českou a Slovenskou republikou.

"Středobodem hlavní expozice je Československá republika osázená skutečnými stromy a prozářená floristickou výzdobou. Po bocích pavilonu a nad hlavami návštěvníků je prostor pro prezentaci špičkových zemědělských výpěstků od českých, moravských i slovenských producentů ovoce a zeleniny," uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Podzimní výstava Flora Olomouc Hortikomplex toho nabízí ještě mnohem více, ostatně podívejte se v naší fotogalerii a také videoreportáži.

Fotogalerie na Zonerama.

Videoreportáž na YouTube:

Video můžete sledovat také na sociální síti VK.com: