Posunuté dopravní značky začátek a konec obce v Přerově

03.06.2020

Pokud jezdíte pravidelně nebo alespoň občas do Přerova ve směru od Lipníka nad Bečvou nebo i opačným směrem, tak jste patrně již zaregistrovali poměrně zásadní změnu v dopravním značení. V těchto dnech došlo k posunutí dopravních značek začátek a konec obce o několik set metrů dál směrem od Přerova. Původně byly značky umístěny kousek za odbočkou ke Kauflandu. Nově jsou značky umístěny přibližně 400m od tohoto místa, za odbočkou k firmě Emos.

Z této úpravy dopravní situace vyplývá, že se bude muset o několik set metrů dál jezdit sníženou rychlosti 50 km/h. K této úpravě došlo zejména kvůli vybudování nové odbočky k Emosu a dalším firmám, takže bylo nutné zajistit v tomto místě zklidnění dopravní situace zejména snížením rychlosti, čehož se dosáhlo právě již zmíněným posunutím dopravních značek začátek a konec obce Přerov směrem k Lýskám.

Dalším důvodem, který podpořil tuto úpravu, byla i loňská tragická dopravní nehoda, kdy projíždějící auto usmrtilo dvě dívky přebíhající přes silnici v poměrně nebezpečném místě, kde není žádný přechod pro chodce. No a vzhledem k tomu, že si lidé v tomto místě poměrně často zkracují cestu a přebíhají silnici, tak právě zmíněná úprava značení a snížení rychlosti by mělo přispět k větší bezpečnosti v tomto místě.

Takže apelujeme na řidiče, kteří budou tímto místem projíždět a dosud nezaregistrovali změnu dopravního značení, tak aby při projíždění úseku dbali zvýšené opatrnosti a snížili rychlost podle dopravního značení. Vyhnete se tím případným pokutám, pokud by vás policie přistihla při překročení rychlosti.

Video: