Požár chaty v Nových Dvorech způsobil velkou škodu

15.11.2020

Požár chaty v Nových Dvorech u Lipníka nad Bečvou, ke kterému došlo v neděli 15. listopadu 2020 v nočních hodinách, způsobil škodu za více než 2 miliony korun a zaměstnal 5 jednotek hasičů. Příčina vzniku se vyšetřuje, podle dostupných informací v chatě se nikdo nenacházel.

Tisková zpráva HZS Olomouckého kraje:
"Na operační středisko byla událost nahlášena ve 3 hodiny s tím, že hoří chata. Operační důstojníci vyslali na místo 5 jednotek, které po prvotním průzkumu potvrdily, že hoří jednopodlažní zděný objekt s podkrovím, požár byl už ve třetí fázi. Hasiči vyloučili, že by byl někdo uvnitř a pomocí 5 útočných proudů zahájili hasební práce. Jako zdroj vody posloužila řeka Bečva, kde bylo zřízeno čerpací stanoviště."

"Zásah velmi komplikoval naskladněný materiál v okolí chaty, který činil objekt špatně přístupným a pohyb v bezprostřední blízkosti chaty byl také ve tmě nebezpečný. I přesto hasiči požár rychle lokalizovali. Aby zamezili jeho šíření do okolí, ochlazovali naskladněný materiál i porost vodou.

V současné chvíli probíhají na místě dohašovací práce. Vyhledáváme skrytá ohniska hoření a proléváme je vodou. Během dne pak budeme odvážet naskladněný materiál, abychom se dostali blíž k objektu a mohli rozebrat jeho konstrukci a dohasit ji."

"Škoda byla předběžně odhadnuta na 2 miliony korun. Příčinu nyní na místě vyšetřuje náš vyšetřovatel ve spolupráci s Policií ČR."

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje