Regenerace vodní nádrže Jadran - stav ke dni 2.5.2020

02.05.2020

Od října roku 2019 probíhá regenerace oseckého Jadranu. Cílem celé stavby je posílení ekostabilizační funkce vodní nádrže Jadran prostřednictvím odstranění dnového sedimentu a vybudování požerákového objektu. Odbahněním a vybudováním požerákové výpusti dojde k významnému snížení živinového a organického zatížení vody.

Pokud v těchto dnech vyrazíte na kole, kolečkových bruslích nebo třeba pěšky z Lipníka nad Bečvou směrem na Přerov po cyklostezce, tak když zvolíte trasu po pravém břehu řeky Bečvy, setkáte se u oseckého Jadranu s drobnou překážkou. Zejména v pracovní dny zde zřejmě panuje čilý stavební ruch. Práce na regeneraci Jadranu jsou v plném proudu a pomalu se blíží do finále. Plánované ukončení prací je 8.6.2020, takže pokud vše dobře půjde, už toto léto by se mohlo na oseckém Jadranu opět koupat, tak uvidíme, jak to dopadne.

Stav ke dni 2. května 2020 - přes víkend zdá se být cyklostezka v oblasti vodní nádrže Jadran s opatrností průjezdná. Stavbou bylo možné s opatrností projet, nebyly zde žádné zátarasy ani zákaz vstupu. V týdnu, když se zde pracuje, asi průjezd bude složitější, nicméně je možné Jadran ještě objet kolem dokola zezadu. Je zde vyježděná polní cesta, ale nenarazili jsme zde na žádný zákaz, takže projet tudy by se mělo dát bez problémů. Jinak pokud nemáte v plánu se stavovat na občerstvení v restauraci buď u splavu nebo u Jadranu, tak je lépe zvolit cyklotrasu po levém břehu Bečvy.

Úsek jsme projeli na kole, tak se na aktuální situaci můžete podívat ve videu.

Fotogalerie:

Video: