Slavnosti města a 150 let SDH Hranice - 25.5.2024

26.05.2024

Slavnosti města Hranice a zároveň oslavy 150 let založení SDH Hranice se letos konaly v sobotu 25. května 2024. Masarykovo náměstí patřilo od 10 hodin hasičům a všem fanouškům hasičské techniky.

Akce byla zahájena slavnostní jízdou vozidel hasičů městem. Kolem půl desáté kolona vozidel dorazila na Masarykovo náměstí, kde se konal program zaměřený na hasiče. Hasičská technika byla ustavena podél celého náměstí, návštěvníci akce tak měli možnost si prohlédnout jednak vozidla hasičů, ale i další vybavení. K vidění byly jak historické, tak i moderní hasičské vozy a vybavení.

Připraveno bylo slavnostní zahájení s nástupem hasičů před pódiem s projevy hostů, zástupců hasičského sboru a města. Nechybělo také svěcení praporu farářem.

Poté proběhlo před pódiem několik ukázek - například hašení koňskou stříkačkou, požární zásah historickým vozidlem PRAGA RN, vyprošťování z havarovaného vozidla a další. O pohodovou náladu a zpestření se postarala skupina Gradace.

Velkou část dopoledního programu jsme zaznamenali, podívejte se na videa a fotogalerii z akce.

Fotogalerie na Zonerama.

Videoreportáž na YouTube:

video 1: Slavnostní jízda městem - kruháč tř. 1. máje, příjezd kolony vozidel na Masarykovo náměstí

video 2: Ustavení techniky na náměstí, příprava na slavnostní nástup, záběry z dění na náměstí, ukázka z vystoupení kapely Gradace

video 3: Slavnostní nástup, zahájení, státní hymna, proslovy, svěcení praporu - sestřih záznamu

video 4: Požární zásah ruční stříkačkou na koňském povoze

video 5: Požární zásah historickým vozidlem PRAGA RN