Svět kostek 2022 - Výstaviště Flora Olomouc

16.10.2022

V sobotu 15. října 2022 se otevřely brány Výstaviště Flora Olomouc mezinárodní výstavě LEGO modelů Svět kostek 2022. Jednalo se o již 6. ročník výstavy a na Výstavišti Flora Olomouc se tato výstava konala vůbec poprvé. Výstava Svět kostek 2022 se koná od 15. do 16. října 2022.

Výstava Svět kostek 2022 se těšila velkému zájmu lidí. Hned první den dokázala přilákat velké množství lidí. Prakticky po celý den se před hlavním vchodem do pavilonu A, kde výstava probíhala, tvořily dlouhé fronty na lístky. Pavilon A zejména v odpoledních hodinách chvílemi praskal ve švech.

A co bylo k vidění? Přes dva a půl tisíce metrů čtverečních největšího pavilonu A zaplnily stavebnice LEGO. Zejména děti si přišly na své. K vidění jsou stovky unikátních i obřích staveb a také modelů složených z milionů kostek celosvětově známé stavebnice.

Návštěvníci mají možnost mimo jiné obdivovat obří funkční ruské kolo zapsané v Guinnessově knize rekordů, jehož autorem je spolupořadatel výstavy Svět kostek 2022 a účastník soutěže LEGO MASTERS - Tomáš Kašpařík. Dále návštěvníci mají možnost si prohlédnout velké kolejiště o rozloze desítek metrů čtverečních s jezdícími vlaky, temné bludiště se zářícími LEGO sochami, robotiku z LEGO Mindstorms a celou řadu dalších pohyblivých, statických i svítících modelů.

Připravené jsou také hromady kostek LEGO® a také LEGO DUPLO® na hraní, soutěže pro děti, obchody se stavebnicemi a speciálními LEGO® dílky a doplňky ze zahraničí, kavárna, mozaiková stěna z kostek, občerstvení s posezením a bohatý doprovodný program. V plánu jsou živé videopřenosy ze staveb dalších modelů přenášené na velkou LED obrazovku.

V naší fotogalerii a videoreportu se můžete podívat, jak to na výstavě vypadalo.

Fotogalerie na Zonerama:

Videoreportáž: