Svět kostek Olomouc 2023 - mezinárodní výstava Lego modelů

20.11.2023

Miliony kostek LEGO®, obří modely a vystavovatelé z šesti zemí Evropy. Mezinárodní výstava Svět Kostek 2023 zaplnila o víkendu 18. a 19. listopadu 2023 již podruhé pavilon A Výstaviště Flora Olomouc.

Téměř čtyřmetrový jeřáb či 200 metrů kolejišť plných vlaků v pohybu. I takové modely postavené ze světoznámé stavebnice LEGO® byly k vidění v sobotu 18. a v neděli 19. listopadu 2023 na oblíbené Mezinárodní výstavě LEGO® modelů Svět kostek na Výstavišti Flora Olomouc.

Největší pavilon A zaplnily miliony kostek seskládaných do stovek unikátních i obřích staveb a modelů. Další hromady kostek LEGO® a LEGO DUPLO® pak byly k dispozici na hraní, připravené bylo i občerstvení s posezením, chill out zóna s kinem a také stánky se speciálními LEGO® doplňky a stavebnicemi.

Na Svět kostek 2023 dorazili vystavovatelé z šesti evropských zemí, konkrétně z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska, Maďarska a z České republiky. Právě díky nim na návštěvníky čekala celá řada fascinujících modelů a jedinečných staveb.

"Šlo například o dominanty jako je Eiffelova věž, Klostermanova rozhledna či známé hrady, dále historické stavby ze Starověkého Egypta i středověku. Sestavena byla i velká kolejiště s vlaky a nádražími. Vystavovatelé přivezli letadla, rakety, vesmírné lodě a základny. K vidění byly postavy a scény z populárních filmů - Slimer, Star Wars, Pán prstenů, Harry Potter či Ninjago. Vše doplnily řady svítících modelů, fantasy modelů, auta, nákladní auta, tanky, RC modely a Technic modely, zemědělská a také lesní technika či stavby inspirované architekturou světových měst," sdělil Michal Poláček, tiskový mluvčí Výstaviště Flora Olomouc.

Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc, a.s.

Na výstavě Svět kostek 2023 jsme nechyběli ani my, a tak se můžete podívat, jaký byl letošní ročník ve fotogalerii a videoreportáži.

Fotogalerie na Zonerama.

Videoreportáž na YouTube:

Video můžete sledovat také na sociální síti VK.com: