Vánoce a rozsvícení vánočního stromu v Přerově 2020

01.12.2020

Také v Přerově se letos museli občané obejít bez slavnostního rozsvícení vánočního stromu i bez tradičního kulturního programu. Přerovská radnice navíc letos zvolila poněkud svérázný způsob rozsvícení vánočního stromu. Aby zabránili shlukování většího množství lidí z důvodu koronavirových vládních opatření, tak vánoční strom nakonec rozsvítili potají v neděli 29. listopadu v ranních hodinách.

Občané Přerova se tak do první adventní neděle letos vůbec poprvé v historii probudili s již rozsvíceným vánočním stromem. Novinkou letošní vánoční výzdoby na Masarykově náměstí je nasvětlení kašny pomocí světelných řetězů, které symbolizují zabalený vánoční dárek v krabici převázané barevnou stuhou. Nápad určitě zajímavý, s jakou odezvou se novinka ujme u veřejnosti ukáže čas.

Dřevěné stánky s občerstvením a různým vánočním zbožím zatím na Masarykově náměstí chybí, nicméně podle vývoje koronavirových opatření radnice plánuje stánky na náměstí podle dostupných informací umístit ještě tento týden, takže občané se možná dočkají alespoň v omezené míře vánočního stánkového prodeje.

V naší FOTO a VIDEO reportáži si můžete prohlédnout vánoční výzdobu na náměstí TGM v Přerově.

Fotogalerie:

Videoreportáž: