Vánoční trhy v Olomouci opět v provozu pod názvem zimní jarmark

08.12.2021

Tradiční a velmi oblíbené vánoční trhy v Olomouci byly letos z důvodu nařízení vlády zakázány. Vedení města se naštěstí podařilo najít způsob, jak trhy alespoň částečně obnovit, a tak od pátku 3. prosince opět fungují pod názvem zimní jarmark.

Je otevřeno méně stánků, než bylo původně plánováno. Nenajdeme zde ani stánky s občerstvením, které bývaly hlavním lákadlem trhů. Sortiment nabízeného zboží tvoří především produkty lidových řemesel, rukodělných výrobků, jako například vánoční ozdoby, svíčky a věnce. Dále zde můžeme najít trvanlivé potraviny typu uzenin, sýrů či koření.

Na Dolním náměstí nalezneme vyřezávaný dřevěný betlém a několik stánků zejména s vánoční dekorací.

Na Horním náměstí je zajištěn program v podobě představení tradičních řemesel, jako je umělecké kovářství či práce řezbářů.

Letošní novinkou je vyhlídka na Horním náměstí, která slouží jako malá rozhledna s výhledem na vánočně vyzdobené náměstí.

V prostorách tržnice nechybí tradiční obří adventní kolo. Vyhlídkové kolo má uzavřené kabinky, za jednu jízdu se platí 100 Kč.

Zimní jarmark by měl fungovat do 23. prosince 2021, pokud se tedy nestane opět něco nepředvídaného. Můžete tak nakoupit zajímavé zboží a zároveň podpořit drobné prodejce.

Fotogalerie na Zonerama.

Videoreportáž: