Vánoční výstava v Lipníku nad Bečvou - 2021

01.12.2021

K adventu v Lipníku nad Bečvou neodmyslitelně patří tradiční vánoční výstava v Domečku městské knihovny, na jejíž virtuální prohlídku vás zveme prostřednictvím naší reportáže.

Letos na výstavě převažuje škála dekorací z přírodních materiálů. Například věnce různých velikostí pro umístění na stůl, ale také závěsné na dveře. Některé vazby jsou vkusně doplněny něžnými háčkovanými ozdobami. Háčkované hračky jsou letošní novinkou na naší výstavě stejně jako originální řezané svíčky rozmanitých barev, tvarů a motivů.

Poměrně velkou část zaujímají keramické předměty od drobných ozdob na stromeček až po velké svícny. A to vše v několika barevných variantách, takže návštěvníka rozhodně některý motiv zaujme.

Dále můžeme obdivovat ubrusy a prostírání zhotovené specifickou textilní technikou patchwork nebo roztomilé šité ozdoby na stromeček.

Většina dekorací je prodejných a návštěvníci výstavy zde možná najdou tip pro výzdobu svého domova nebo nápad na dárek pro někoho milého, například z bohaté nabídky šperků.

Přijďte načerpat vánoční atmosféru, která potrvá do 21. prosince.

Projekt Lipník město výstavní je realizován za dotační podpory města Lipníku nad Bečvou.

Přejeme příjemný předvánoční zážitek.

Článek zpracovala: Simona Ryšavá, MěK Lipník nad Bečvou

Fotogalerie na Zonerama

Videoreportáž: