Velikonoční výzdoba v Hranicích 2021

26.03.2021

Blíží se Velikonoce. Po Vánocích asi druhé nejoblíbenější svátky. Bohužel už druhým rokem tyto svátky prožíváme díky tvrdým vládním opatřením ve velmi omezeném režimu, kdy je zakázané téměř vše. Nicméně i v této těžké době se najdou města, kde alespoň v omezeném měřítku se snaží svátky svým občanům trochu zpestřit. Jedním z těchto měst jsou Hranice.

Asi nejkrásnější Velikonoční výzdobu v letošním roce v našem regionu mají v Hranicích. Výzdoba je situovaná v blízkosti centra města. Nepřehlédnutelné jsou tři velké kraslice vysoké 140 cm umístěné na třídě 1. máje. Jednu malovala hranická rodačka Renata Doleželová, druhou Ladislav Nedělka z Lipníka nad Bečvou a třetí Antonín Vojtek.

Hlavní velikonoční výzdobu pak nalezneme na prostranství před zámkem. Na travnaté ploše nalezneme rozcestník, který nasměruje ke všem atrakcím. Nalezneme zde kraslicovník, nově budkovník, skákací panák, zlatá brána z proutí. Nechybí zde pomlázkomat, kde svou milou můžete podle libosti vyšlehat, ale s tím opatrně pánové :-D.

Před vchodem do radnice v podloubí jsou pro děti připravené stolní hry. No a nakonec ve dvoraně hranického zámku je umístěna obří kraslice od malíře Antonína Vojtka z Břeclavi. Vysoká je 160 cm a zapsaná je v knize rekordů.

Pokud nemáte možnost zavítat do Hranic osobně, můžete si krásnou velikonoční výstavu prohlédnout v našem videu a fotogalerii.

Fotogalerie na Zonerama

Videoreportáž: