Ze zámku na hrad - jarní jízda veteránů - 30.4.2023

01.05.2023

V neděli 30. dubna 2023 zaplnilo Horní náměstí v Přerově na 120 krásných nablýskaných historických vozidel. Konala se zde tradiční akce Ze zámku na hrad - jarní jízda veteránů. Pořadatelem akce byl Oldtimer Club Helfštýn ve spolupráci s městem Přerov.

Sraz účastníků jarní jízdy veteránů byl od deváté hodiny na Horním náměstí v Přerově, kde se postupně sjelo cca 120 historických vozidel. Po krátkém přivítání organizátorem akce se již rozběhl připravený program. Návštěvníci, kterých za krásného jarního dne dorazilo na Horní náměstí několik stovek, měli možnost si seřazené vozidla v klidu prohlédnout.

O doprovodný program se postarali svým vystoupením pěvecký sbor Vocantes Přerov a taneční skupina Dance club Přerov. Nechyběla ani módní přehlídka klobouků, předání pohárů primátora města Přerov Petrem Vránou a akrobatický přelet letadla nad náměstím. Úderem jedenácté hodiny se kolona veteránů vydala na spanilou jízdu s cílem na hradě Helfštýn.

Podívejte se na průřez celé akce v naší bohaté fotogalerii a v několika videích.

Fotogalerie na Zonerama.

Videoreportáž:

Ze zámku na hrad - jarní jízda veteránů - Oldtimer Club Helfštýn - 30.4.2023 - 1.část

V tomto videu uvidíte: sraz účastníků na Horním náměstí v Přerově, přivítání pořadatelem, výstava historických vozidel, ukázky z vystoupení pěveckého sboru Vocantes Přerov.

Ze zámku na hrad - jarní jízda veteránů - Oldtimer Club Helfštýn - 30.4.2023 - 2.část

V tomto videu uvidíte: vystoupení taneční skupiny Dance club Přerov a módní přehlídka klobouků, předání pohárů primátora města Přerov - Petr Vrána.

Ze zámku na hrad - jarní jízda veteránů - Oldtimer Club Helfštýn - 30.4.2023 - 3.část

V tomto videu uvidíte: start první etapy spanilé jízdy z Horního náměstí v Přerově - odjezd všech vozidel.

Diskutovat k danému tématu můžete na naší stránce tvlipnik na Facebooku: