Můžete nás kontaktovat zde:

Kulturní a společenské akce, koncerty...

Reportáže a videozáznamy z kulturních a společenských akcí, koncertů apod. z různých míst. Pořádáte kulturní akce, koncerty apod. a chtěli byste z akce natočit kvalitní video? Víte o nějaké zajímavé kulturní akci nebo koncertu, který by stál za zdokumentování? Kontaktujte nás

Na neděli 4. června 2023 připravila Městská knihovna a Turistické informační centrum Lipník nad Bečvou tradiční pohádkový program pro malé návštěvníky ke Dni dětí s doprovodným programem.

Tradiční akce - Noc kostelů se letos konala v pátek 2. června 2023. Dveře velké části kostelů různých církví se otevřely široké veřejnosti. Kromě bohoslužeb byly mnohde i hudební představení a koncerty.

Do celostátní akce ZUŠ Open 2023 se zapojila také ZUŠ A. Dvořáka v Lipníku nad Bečvou a uspořádala v pátek 2. června 2023 koncert pod širým nebem v prostoru u KD Echo v Lipníku nad Bečvou. V krátkých vystoupeních se postupně představily jednotlivé soubory.

ZUŠ B. Kozánka v Přerově se ve čtvrtek 1. června 2023 připojila to celostátního happeningu uměleckých škol ZUŠ Open. Od 14 hodin se tak hned na třech místech najednou rozezněla hudba i zpěv v ulicích.

V pátek 26. května 2023 pořádalo Středisko volného času v Lipníku nad Bečvou na terase KD Echo ochutnávkové odpoledne s malými pivovary z okolí. Od 19 hodin k poslechu ale i tanci zahrála místní kapela FFIMM-ROCK.

V neděli 14. května 2023 začala v přerovském městském parku Michalov sezona promenádních koncertů. První letošní koncert ke Dni matek zahrál Dechový orchestr Haná od 15 hodin. V několika skladbách vystoupily také místní mažoretky. Počasí jinak povedené akci moc nepřálo, nicméně přesto to byl skvělý hudební zážitek a start do nové promenádní hudební...

V sobotu 13. května 2023 pořádal Dům kultury ve spolupráci s Městem Kroměříž a ZUŠ Kroměříž Hanácký den. Letošní 6. ročník se opět vrátil na své tradiční místo na Hanácké náměstí. V bohatém programu se na pódiu vystřídalo na 14 souborů, a to jak nejmenších dětských, tak dospělácké folklórní soubory.

V pondělí, na 1. máje 2023, se sešlo na parkánu u městských hradeb v Přerově na 71 kytaristů na již sedmý ročník hudební akce kytarový rekord na hradbách. Tématem letošního kytarového rekordu byly známé filmové písně. Zaznělo celkem 6 písní, z toho tři doprovázel i pěvecký sbor Vocantes.

V neděli 30. dubna 2023 se konalo v areálu Střediska volného času v Lipníku nad Bečvou tradiční pálení čarodějnic. Pro letošní ročník pořadatelé připravili novou LARP atrakci, kterou přivezl spolek Valašská garda. Na programu byly hry a soutěže pro děti, taneční čarodějnický rej s Great Gymnastics.

DFS Maleníček a Záhoráček ze ZŠ Osecká připravili 4. dubna 2023 vystoupení nazvané Vítání jara. V první části soubor vystoupil v kulturním domě Echo a následně se průvod dětí vydal k Bečvě, kde symbolicky utopili MORANU.

Tradiční masopustní veselí propuklo v sobotu 18. února 2023 také v Přerově. Průvod masek za doprovodu muziky vyrazil ze sídla spolku Cukrle směrem na náměstí TGM, kde zástupce radnice v převleku za rychtáře předal chase symbolické masopustní právo.