Kulturní a společenské akce, koncerty...

Reportáže a videozáznamy z kulturních a společenských akcí, koncertů apod. z různých míst. Pořádáte kulturní akce, koncerty apod. a chtěli byste z akce natočit kvalitní video? Víte o nějaké zajímavé kulturní akci nebo koncertu, který by stál za zdokumentování? Kontaktujte nás.

Již několik týdnů je naše republika uzavřena ve svých domovech díky koronavirové pandemii. Z důvodu vyhlášeného nouzového stavu se v podstatě v celé naší krásné zemi zastavil veškerý kulturní, sportovní i společenský život. Byla zrušena řada kulturních akcí, mimo jiné i řada plánovaných vystoupení DFS Maleníček z Lipníka nad Bečvou.

V neděli 1. března 2020 se v prostorách kulturního domu Echo v Lipníku nad Bečvou uskutečnila vůbec poprvé taneční soutěž v Latinskoamerických a Standardních tancích Dance Art Cup 2020. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V dopolední části se představila kategorie Solo Girls, kde soutěžily děti a junioři. V odpolední části pokračovala soutěž v...

Období masopustů vrcholí, a tak jsme v sobotu 22. února 2020 zavítali s našimi kamerami do Přerova, kde se konal tradiční masopust. Nechybělo předání masopustního práva představitelem města chase, živá hudba, masopustní veselí, koláčky, koblihy, ale i něco ostřejšího.

V sobotu 15. února 2020 se zaplnilo Horní náměstí v Olomouci pestrobarevnými maskami. Konal se zde druhý ročník Olomouckého masopustního veselí. Náměstí provoněly zabijačkové dobroty a milovníci těchto pochutin si jistě přišli na své. Bylo možné naživo sledovat tradiční zabijačku a komentované ukázky řeznické práce. Návštěvníci měli možnost si...

Poslední koncert z bohatého kulturního programu Vánoce 2019 v Přerově a zároveň první koncert v novém roce 2020 měla na náměstí T.G.M. kapela Penzistor. Parádně nasvícené pódium, škoda, že takto nebyly nasvícené i všechny předchozí koncerty... Ve videu se můžete podívat na ukázky z koncertu.

V neděli 29. prosince 2019 pokračoval na náměstí T.G.M. v Přerově vánoční kulturní program dvěma koncerty. V 17 hodin vystoupila kapela Tchoři a následně v 19 hodi AC/CZ revival. My jsme zavítali na koncert kapely Tchoři a v sestřihu videa z koncertu se můžete podívat, jak to na místě vypadalo :-).

Po několikadenní sváteční pauze se opět rozběhl vánoční kulturní program na náměstí T.G.M. v Přerově. V pátek 27. prosince 2019 se uskutečnily hned dva koncerty. My jsme zavítali na koncert Absolute Bon Jovi revival a ve videu se můžete podívat na ukázky z koncertu.

Ve středu 25. prosince 2019 se konal v Lipníku nad Bečvou tradiční Živý betlém pořádaný farností sv. Jakuba a Okrašlovacím spolkem Lípa. Akci zahájili trubači Vojenských lesů a statků na náměstí T.G.M., odkud se poté shromáždění lidé přesunuli v průvodu v čele s Maleníčkem ke kostelu sv. Jakuba, kde byl připravený program.

A jsme ve finále. Nastal Štědrý den a obyvatelé (nejen) Přerova jsou již třetím rokem postaveni před volbu, na který Štědrodenní koncert se jít podívat. V Přerově mají totiž takový unikát, že na Štědrý den se konají prakticky v jeden čas na dvou různých místech dva koncerty, kde dokonce znějí některé písně stejné. My jsme si vybrali tradiční...

Bohatý kulturní program Vánoce 2019 v Přerově pomalu, ale jistě spěje do finále. V neděli 22. prosince 2019 ve večerních hodinách vystoupila na náměstí T.G.M. v Přerově se svým koncertem kapela Synkopa. Ve videu máte možnost shlédnout sestřih koncertu - ukázky velké části zahraných skladeb. Tak hezkou podívanou a krásné svátky přejeme.