Kulturní a společenské akce, koncerty...

Reportáže a videozáznamy z kulturních a společenských akcí, koncertů apod. z různých míst. Pořádáte kulturní akce, koncerty apod. a chtěli byste z akce natočit kvalitní video? Víte o nějaké zajímavé kulturní akci nebo koncertu, který by stál za zdokumentování? Kontaktujte nás

V rámci akce Čtvrtky na námku se uskutečnil ve čtvrtek 10. června 2021 na náměstí TGM v Hranicích první koncert kapely Holóbkova muzika. V asi hodinu trvajícím koncertu zahrála kapela známé lidové písničky.

V sobotu 5. června 2021 v rámci koncertního turné Křídla temna TOUR 2021 kapela Kameron vystoupila se svým koncertem na Přerovském výstavišti. Koncert se konal v rámci doprovodného kulturního programu akce Regionální výstava králíků, drůbeže, holubů a okrasného ptactva.

V pátek 28. května 2021 zahájila kapela Kameron své letošní turné pod názvem Křídla temna TOUR 2021 koncertem v Olomouci na Letní zahrádce FK Nové Sady. Návštěvníky koncertu čekala skvělá jízda jak je u Kameroňáků zvykem. Kapela zahrála jednak svůj stálý repertoár, ale i nové skladby.

V Lipníku nad Bečvou k Štědrému dni patří neodmyslitelně vánoční skladby v podání trubačů. I v této složité době o tuto tradici nejen občané města Lipník nepřišli. Na Štědrý den, ve čtvrtek 24. prosince 2020 tak opět zazněly vánoční skladby z věže kostela sv. Jakuba Většího v Lipníku nad Bečvou v 16:00 hodin v podání Dechové hudby Kornet.

Tradiční velký betlém, který zdobí náměstí městyse Dřevohostice v čase adventu a vánočním už dvacet let není potřeba dlouze představovat. Stejně jako tradiční Mikulášské slavnosti. Letos díky kovidím omezením doznal určitých změn. Mikuláš na vyzdobeném kočáře tažený koňským spřežením s družinou tentokrát projížděl městečkem a obdarovával děti.

Také v Přerově se letos museli občané obejít bez slavnostního rozsvícení vánočního stromu i bez tradičního kulturního programu. Přerovská radnice navíc letos zvolila poněkud svérázný způsob rozsvícení vánočního stromu. Aby zabránili shlukování většího množství lidí z důvodu koronavirových vládních opatření, tak vánoční strom nakonec rozsvítili...

Asi jednu z nejkrásnějších vánočních výzdob v našem regionu má město Hranice. Téměř pohádková výzdoba Masarykova náměstí se tak může stát cílem pro rodinné vycházky. Na první adventní neděli se také zde rozsvítil vánoční strom. Letos museli lidé oželet tradiční kulturní program z důvodu koronavirových opatření.

K adventnímu času v Lipníku nad Bečvou tradičně patří slavnostní rozsvícení vánočního stromu s kulturním programem. Z důvodu koronavirových opatření se letos tato oblíbená akce nemohla uskutečnit. Nicméně ve spolupráci s městem a farností Lipník n. B. jsme pro vás připravili slavnostní rozsvícení vánočního stromu alespoň prostřednictvím naší...

Dobrovolní hasiči z Lipníka nad Bečvou oslavili v sobotu 29. srpna 2020 krásné výročí 110 let založení SDH Lipník. Oslavy probíhaly po celý den v prostorách hasičské stanice. Návštěvníci si mohli prohlédnout vystavenou hasičskou techniku jak dobrovolných hasičů, tak profesionálních hasičů a jedno auto i z Přerovské stanice.

V sobotu 22. srpna 2020 oslavili v obci Jezernice výročí 20 let od samostatnosti obce. Slavnosti se odehrávaly ve sportovním areálu Jezernice, kde byl připravený bohatý kulturní program, zábava pro děti a nechybělo také občerstvení. Kulturní program byl zahájen v odpoledních hodinách koncertem Moravské veselky a skončil v nočních hodinách...

Od pátku 14. až do neděle 16. srpna 2020 se konaly Hodové slavnosti v Horní Moštěnici. Hlavní hodový program byl naplánovaný na neděli odpoledne v zámecké zahradě. Zde byl připraven kulturní program i bohaté občerstvení.

V úterý 11. srpna 2020 se již podruhé v tomto měsíci téměř zaplnilo prostranství parkánu městských hradeb "u Neptuna" v Přerově. Konal se zde další koncert z cyklu Hudební léto na hradbách 2020. V dnešním koncertě zahrála ostravská kapela BANDABAND.