Kulturní a společenské akce, koncerty...

Reportáže a videozáznamy z kulturních a společenských akcí, koncertů apod. z různých míst. Pořádáte kulturní akce, koncerty apod. a chtěli byste z akce natočit kvalitní video? Víte o nějaké zajímavé kulturní akci nebo koncertu, který by stál za zdokumentování? Kontaktujte nás

Ve čtvrtek 3. srpna 2023 se konal další koncert ze série letních hudebních podvečerů v Lipníku nad Bečvou. Koncert se tentokrát z důvodu nepříznivého počasí odehrál v sále kulturního domu Echo. Vystoupila kapela Dolls In The Factory.

Program letošních Svatojakubských hodů v Lipníku nad Bečvou vyvrcholil v nedělní podvečer 23. července 2023 dvěma koncerty. Jako první vystoupil hlavní hvězda letošních hodů Xindl X. Na závěr vystoupila studentská kapela Teď a nebo někdy.

Ve čtvrtek 13. července 2023 se uskutečnil další koncert ze série letních hudebních podvečerů v Lipníku nad Bečvou, na terase KD Echo. Posluchači se mohli přenést do minulého století prostřednictvím kapely Crazy Dogs, která zahrála známé hity.

Letošní Hranické slavnosti s podtitulem Plnou parou starou károu, které se konaly v sobotu 24. června 2023, zahájil průvod, spanilá jízda auto-moto veteránů a vystoupení hranických mažoretek. Slavnosti nabídly odpoledne plné hudebních, artistických, siláckých a pohádkových představení, které bylo možné sledovat v centru města na třech místech.

V neděli 18. června 2023 se konala na náměstí TGM v Přerově tradiční akce AKUNA SHOW. Účastníci tenisové akademie z řad českého a slovenského showbyznysu vystoupili na společném koncertě a postarali se o více jak dvouhodinovou zábavu.

Středisko volného času v Lipníku nad Bečvou pořádá i v letošním roce na terase KD Echo několik koncertů pod názvem - Letní hudební podvečery. Ve čtvrtek 15. června 2023 na prvním koncertě zahrála přerovská violoncellová skupina Arrhythmia.

Červnový folklorní festival, který do Přerova už tradičně vozí folklorní soubory z Čech, Moravy i ze světa, se letos přesunul do Michalova. Kromě tanečníků a hudebníků byl také zajištěný program pro děti, malý jarmark nebo ochutnávka vín tří vinařů.

Na neděli 4. června 2023 připravila Městská knihovna a Turistické informační centrum Lipník nad Bečvou tradiční pohádkový program pro malé návštěvníky ke Dni dětí s doprovodným programem.

Tradiční akce - Noc kostelů se letos konala v pátek 2. června 2023. Dveře velké části kostelů různých církví se otevřely široké veřejnosti. Kromě bohoslužeb byly mnohde i hudební představení a koncerty.

Do celostátní akce ZUŠ Open 2023 se zapojila také ZUŠ A. Dvořáka v Lipníku nad Bečvou a uspořádala v pátek 2. června 2023 koncert pod širým nebem v prostoru u KD Echo v Lipníku nad Bečvou. V krátkých vystoupeních se postupně představily jednotlivé soubory.

ZUŠ B. Kozánka v Přerově se ve čtvrtek 1. června 2023 připojila to celostátního happeningu uměleckých škol ZUŠ Open. Od 14 hodin se tak hned na třech místech najednou rozezněla hudba i zpěv v ulicích.