Kulturní a společenské akce, koncerty...

Reportáže a videozáznamy z kulturních a společenských akcí, koncertů apod. z různých míst. Pořádáte kulturní akce, koncerty apod. a chtěli byste z akce natočit kvalitní video? Víte o nějaké zajímavé kulturní akci nebo koncertu, který by stál za zdokumentování? Kontaktujte nás

V sobotu 1. srpna 2020 se konaly v Beňově v prostorách za sokolovnou tradiční slavnosti piva. Letos to byl již 10. ročník a pořadatelé připravili pro návštěvníky pořádnou porci jídla, pití i zábavy. Na výčepu bylo k ochutnání na 15 druhů piv, k jídlu nechyběly speciality z grilu a o večerní zábavu se postaraly tři kapely - Esmeralda, So What...

V neděli 26. července 2020 se konal v Zámecké zahradě v Hranicích poslední koncert v rámci letošního Hranického kulturního léta. S téměř dvě hodiny trvajícím koncertem vystoupila kapela Kabát Tribute, která dokázala téměř zcela zaplnit hlediště zámecké zahrady.

Od pátku 24. až do neděle 26. července 2020 se konala v Drahotuších Dobová pouť. Akci pořádal Osadní výbor Drahotuše, město Hranice a studio Bez kliky. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program, divadelní vystoupení, loutková dílna, praktické ukázky sokolnictví, cimbálová muzika Zbyňka Hrdličky a další.

Koronavirová krize významně zasáhla do kulturního dění na mnohých místech v naší zemi. V Lipníku nad Bečvou například díky tomu byly zrušeny tradiční hody, nicméně v sobotu 25. července 2020 se uskutečnil alespoň takový malinký Hodový podvečer s country kapelou Dallas v Meditační zahradě v Lipníku nad Bečvou. Pro návštěvníky bylo připravené drobné...

V obci Tučín probíhají od pátku 24. až do neděle 26. července 2020 Hodové slavnosti. V pátek 24. července jsme zavítali na předhodovou taneční zábavu, která probíhala v areálu místního koupaliště. K tanci a poslechu zahrála až do pozdních nočních hodin kapela Forum. Pro návštěvníky bylo připravené občerstvení.

V úterý 21. července 2020 proběhl v krásném areálu zámecké zahrady v Hranicích další ze série koncertů v rámci Hranického kulturního léta 2020. Tentokrát zde vystoupila pop-rocková kapela Světlo. Mladá energická kapela z Havířova zaujala publikum nejen rytmickými písničkami, ale také tím, že texty písní zpívali v našem rodném jazyce.

V rámci cyklu Hranické kulturní léto 2020 se uskutečnil v neděli 19. července 2020 koncert vokální skupiny z Jindřichova Hradce X-tet. Koncert se konal v zámecké zahradě v Hranicích za poměrně hojné účasti publika. Počasí přálo, a tak skupina mohla zazpívat některé písně ze svého repertoáru v asi hodinovém koncertě. Publikum je na konci odměnilo...

Obec Bochoř pořádala v sobotu 18. července 2020 v lázeňském parku promenádní koncert. K poslechu, zpěvu a tanci zahrála kapela Moraváci. Součástí akce byla putovní výstava Cestami proměn. Kromě kulturního programu byly pro návštěvníky připravené také stánky s občerstvením.

V neděli 12. července 2020 se opět nesly Smetanovými sady v Olomouci libé tóny krásné muziky a zpěvu. Dnes k poslechu v rámci série promenádních koncertů hrála dechová kapela - Vaše Kapela. Milovníci dechovek si v zhruba dvě hodiny trvajícím koncertu jistě přišli na své.

V sobotu 11. července 2020 se uskutečnila v Base Camp v Přerově kulturní akce spojená s charitativní sbírkou. Akce s podtitulem hudby plný talíř, OSA ani halíř!, byla jako podpora pro hudebníky a kapely s vlastní autorskou tvorbou. Zahrály tři kapely - The Inversion band, D. U. Bmusic a MesenJah. Dobrovolné vstupné bylo určeno iniciativě Kola...

V rámci cyklu promenádních koncertů ve Smetanových sadech v Olomouci se představila v neděli 5. července 2020 svým vystoupením Popová škola Dětského domova v Olomouci. Hudební skupina v téměř dvouhodinovém koncertu zahrála známé a populární hity a zpříjemnila tak chvíle návštěvníkům parku.

Již několik týdnů je naše republika uzavřena ve svých domovech díky koronavirové pandemii. Z důvodu vyhlášeného nouzového stavu se v podstatě v celé naší krásné zemi zastavil veškerý kulturní, sportovní i společenský život. Byla zrušena řada kulturních akcí, mimo jiné i řada plánovaných vystoupení DFS Maleníček z Lipníka nad Bečvou.