Můžete nás kontaktovat zde:

Reportáže a ostatní zajímavé události

Reportáže a především videa i fotogalerie z různých akcí a zajímavých událostí, které stojí za zdokumentování. Pokud máte nějaký tip nebo námět na zajímavou reportáž, případně pokud jste pořadatelem nějaké zajímavé akce a máte zájem o kvalitní video nebo i foto reportáž,  kontaktujte nás.

V těchto dnech probíhají stavební práce na nově budované cyklostezce v západní části Lipníka nad Bečvou, která má spojovat novou vznikající čtvrť na západě města s cyklostezkou Bečva - úsek Chmelnice - cyklostezka Bečva.

V sobotu 27. května 2023 se konal v Hranicích na náměstí TGM již 14. ročník motorkářské akce Motomše Hranice 2023. Sraz všech účastníků byl těsně před polednem na náměstí TGM v Hranicích. Veřejnost měla možnost si prohlédnout krásné stroje.

Spolek rodičů a přátel školy při ZŚ Osecká 315 pořádal v pátek 26. května 2023 v klášterní zahradě v Lipníku nad Bečvou akci s názvem - Den pro rodinu. Pro účastníky bylo připravené odpoledne plné zábavy. Akce proběhla ve spolupráci s Armádou ČR, skauty, MěP Lipník n. B. a SDH Lipník n. B.

Pro příznivce jedné stopy pořádal v neděli 14. května 2023 Olomouc Bikers - O.B.F. zahájení motorkářské sezóny v Olomouci. V dopoledních hodinách se na Horním náměstí v Olomouci postupně seřadilo několik set motorek, tří nebo čtyřkolek. Ve 12 hodin byl společný odjezd na vyjížďku.

Den vítězství, jeden z nejvýznamnějších svátků v ČR. Alespoň tak tomu bývalo v minulých letech, kdy se 8. května připomínalo a slavilo osvobození naší země od nacistů. Bohužel v posledních čtyřech letech jsme svědky nástupu nového názoru a pokusu o přepisování dějin. A tak jsme mnohdy svědky toho, že namísto velkolepých oslav a vzpomínkových akcí...

V neděli 30. dubna 2023 zaplnilo Horní náměstí v Přerově na 120 krásných nablýskaných historických vozidel. Konala se zde tradiční akce Ze zámku na hrad - jarní jízda veteránů. Pořadatelem akce byl Oldtimer Club Helfštýn ve spolupráci s městem Přerov.

Areál bývalé nemocnice v Lipníku nad Bečvou řadu let chátral a neměl využití. Funkční bylo jen část přízemí, kde dosud funguje několik ambulancí. V poslední době zde začal čilý stavební ruch. Bylo postaveno na 19 úplně nových garáží se zázemím, které čekají na kolaudaci. Dále se na objektech v areálu objevily tabule s informací o přípravě...

Na podzim roku 2022 byla dokončena rekonstrukce mostu přes potok Strhanec u Oseckého jezu a navazující komunikace z obou stran mostu. Pěší turisté, ale zejména cyklisté a in-line bruslaři tak mohou naplno využít krásně opraveného povrchu cyklostezky.

Kauze bobr versus stromy podél cyklostezky Bečva, zejména v oblasti mezi Lipníkem nad Bečvou a Oseckým mostem, se věnujeme už nějakou dobu. V posledním období ale aktivita bobrů nabrala poměrně velké intenzity, o čemž svědčí řada i vzrostlých stromů, které padly za oběť jejich řádění.

Už víte, jakou částku za svoz komunálního odpadu na rok 2023 budete platit ve vaší obci/městě? Tak např. u nás v Lipníku nad Bečvou byl poplatek stanoven na 840Kč/os. V roce 2022 se platilo 804Kč....