Reportáže a ostatní zajímavé události

Reportáže a především videa i fotogalerie z různých akcí a zajímavých událostí, které stojí za zdokumentování. Pokud máte nějaký tip nebo námět na zajímavou reportáž, případně pokud jste pořadatelem nějaké zajímavé akce a máte zájem o kvalitní video nebo i foto reportáž,  kontaktujte nás.

V neděli 24. září 2023 se na náměstí TGM v Lipníku nad Bečvou sjely desítky historických vozidel na tradiční ukončení veteránské sezony. O hudební kulisu se postarala skupina Srdíčko z Hranic. Pořadatelem akce byl Oldimer Club Helfštýn.

V pátek 22. září 2023 se na náměstí TGM v Lipníku nad Bečvou konala zajímavá akce - ROAD FEST 2023 - zážitkový den. Akci pořádalo Sdružení pro výstavbu silnic a pro návštěvníky mělo připraveno celou řadu zajímavých ukázek a aktivit zejména z oboru silničního stavitelství.

Nádraží Přerov se stalo třiadvacátou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Přerově přístupný zdarma od úterý 19. až do neděle 24. září. Ve všední dny od 8 do 18 hodin a o víkendu od 9 do 19 hodin.

Hrad Helfštýn otevřel své brány zdarma pro širokou veřejnost v neděli 10. září 2023 u příležitosti Dnů evropského dědictví. Návštěvníci hradu Helfštýn si tak mohli prohlédnout celý hrad zcela zdarma, zhlédnout kulturní program na pódiu, kde probíhal program v rámci Dne pro rodinu.

Cyklostezka Bečva v úseku Lipník nad Bečvou - Přerov po silných bouřkách a větru. V minulých dnech, konkrétně od 26. srpna 2023 a dále, zasáhly Lipnický a především Přerovský region silné bouřky doprovázené silným větrem, který napáchal poměrně velké škody, mimo jiné i na cyklostezce Bečva.

Veterán klub Kroměříž z.s. pořádal ve dnech 4. a 5. srpna 2023 již 11. ročník veteránské akce s názvem Veteránem nejen Kroměřížskem. Jednalo se o vícedenní sraz historických vozidel kombinující prvky soutěže elegance, spanilé a orientační jízdy.

V pondělí 24. července 2023 přibližně kolem 18 hodiny se prohnala Lipníkem nad Bečvou silná bouřka doprovázená krupobitím, přičemž některé kroupy dosahovaly poměrně velkých rozměrů, až cca 2cm. Silný vítr lámal větve i stromy.

Před více jak měsícem jsme na našich stránkách informovali o tom, že probíhá výstavba nového úseku cyklostezky v západní části Lipníka nad Bečvou. K dnešnímu dni - 11. července 2023 je nový úsek hotový a průjezdný.