Reportáže a ostatní zajímavé události

Reportáže a především videa i fotogalerie z různých akcí a zajímavých událostí, které stojí za zdokumentování. Pokud máte nějaký tip nebo námět na zajímavou reportáž, případně pokud jste pořadatelem nějaké zajímavé akce a máte zájem o kvalitní video nebo i foto reportáž,  kontaktujte nás.

Svobodné Česko Olomouc pořádalo ve středu 17. listopadu 2021 akci Pochod Svobodných občanů. Akce měla připomenout nejen odkaz na svátek Mezinárodní den studentstva a Den boje za svobodu, ale především měla poukázat na současnou zoufalou situaci, ve které se naše země ocitá díky covidové diktatuře.

Ve středu 27. října 2021 proběhly v Lipníku nad Bečvou oslavy Dne vzniku samostatného československého státu. Součástí oslav byl již tradiční lampionový průvod, který vyšel ze zámeckého nádvoří směrem na náměstí T. G. Masaryka. Zde proběhl pietní akt k 103. výročí republiky. Na závěr akce nechyběl pěkný ohňostroj.

V sobotu 23. října 2021 pořádala skupina Motorkáři Přerov a okolí rozloučení s letní motorkářskou sezonou. Sraz všech účastníků se konal na náměstí T. G. Masaryka v Přerově, kde se sjelo nevídané množství motorkářů, kteří dokázali téměř zcela zaplnit náměstí.

V neděli 26. září 2021 se na náměstí TGM v Lipníku nad Bečvou sjelo několik desítek historických automobilů a motocyklů do roku výroby 1965. Konala se zde tradiční akce závěr sezony 2021 Oldtimer Club Helfštýn.

V sobotu 25. září 2021 se v obci Kokory konal již druhý ročník srazu mopedů a veteránů. Krásné podzimní počasí akci přálo, a tak se na hřišti u sokolovny sjelo na dvě desítky vozidel. Seřazené stroje lákaly k prohlídce širokou veřejnost. Pro účastníky byly připravené soutěže - jízda na vysokém kole a chůze na chůdách. Odpoledne mopedy vyrazily na...

Ve čtvrtek před devátou hodinou dopolední napochodovala vojenská posádka z Lipníka nad Bečvou ke slavnostnímu nástupu na náměstí TGM v Lipníku u příležitosti oslav 100. výročí vzniku posádky v Lipníku nad Bečvou. Nástupu se zúčastnili představitelé města, místopředsedkyně Senátu RNDr. Jitka Seitlová, zástupci legionářů a AČR.

V těchto dnech probíhají naplno stavební práce v ulici Na Zelince v Lipníku nad Bečvou. Pověřená firma - společnost COLAS CZ, a.s. - postupně provádí opravy jak silnice, tak i přilehlých chodníků. Práce jsou rozděleny na dvě etapy. První od ulice Bratrská po odbočku k rodinným domům Na Zelince, druhá od odbočky po technické služby na ulici Za...

V sobotu 7. srpna 2021 se na Velkém náměstí v Kroměříži konal sraz veteránů. Naleštěné automobily a motorky dokázaly přilákat na kroměřížské náměstí davy lidí. Na akci dorazilo několik desítek veteránů, které byly vyrobeny do roku 1985.

Již 3. ročník oblíbené akce Den otevřených dveří SDH Přerov proběhl v pátek 25. června 2021 v prostorách SDH Přerov. Akci pořádal Sbor dobrovolných hasičů Přerov I - Město, v ulici Šířava ve spolupráci s městskou policii Přerov.