Reportáže a ostatní zajímavé události

Reportáže a především videa i fotogalerie z různých akcí a zajímavých událostí, které stojí za zdokumentování. Pokud máte nějaký tip nebo námět na zajímavou reportáž, případně pokud jste pořadatelem nějaké zajímavé akce a máte zájem o kvalitní video nebo i foto reportáž,  kontaktujte nás.

V sobotu 5. prosince 2020 jsme zavítali do zvonařské dílny v Brodku u Přerova na tradiční akci - Vánoce ve zvonařství Tomášková - Dytrychová. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost nahlédnout do výrobních prostor zvonařství, kde vznikají věhlasné zvony, které slouží prakticky po celém světě.

Blíží se čas vánoční a s tím spojené vánoční cukroví, které neodmyslitelně patří k vánocům. Trendem poslední doby je zakoupení již hotového upečeného cukroví. A jak takové vánoční cukroví vzniká pod rukama odborníků se podíváme v naší reportáži. Za tímto účelem jsme zavítali do Střední školy gastronomie a služeb, Přerov, Šířava 7.

Po dvou stoletích chátrání, desítkách let hledání cesty záchrany a třech letech stavebních prací bylo torzo renesančního hradního paláce na Helfštýně slavnostně zpřístupněno veřejnosti. Renesanční palác se změnil zcela k nepoznání. Návštěvníky čeká naprosto unikátní architektonické řešení, kdy mají možnost si prohlédnout torzo paláce zblízka tak,...

Sbor dobrovolných hasičů Jezernice pořádal v pátek 31. července 2020 oslavu u příležitosti žehnání hasičské techniky - nového dopravního automobilu. V kostele sv. Martina se konala mše svatá za členy SDH. Po skončení mše se slavnostní průvod přesunul k hasičské zbrojnici, kde došlo k žehnání nového automobilu a ocenění členů SDH. Po skončení...

Obec Lipová pořádala v sobotu 18. července 2020 soutěž ve vaření kotlíkového guláše - Lipovský kotlík. Jednalo se již o 6. ročník a i přes nepřízeň počasí se areál Na Zábraní v Lipové, kde soutěž probíhala, dokázal zaplnit návštěvníky, kteří se pustili do ochutnávání a konzumaci navařených gulášů. Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet...

V sobotu 27. června 2020 došlo ve Velké Bystřici k slavnostnímu předání a křtu nového hasičského vozu jednotce SDH Velká Bystřice. Slavnostní akt proběhl na Zámeckém náměstí od 15:30 hod., za účasti představitelů města, hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Okleštěka a dalších hostů. Místní farář požehnal a pokřtil nový zásahový vůz.

V pátek 26. června 2020 pořádal Sbor dobrovolných hasičů Přerov I - Město, v ulici Šířava, Den otevřených dveří. Jednalo se již o 2. ročník této akce a letošní ročník navázal na ten loňský minimálně stejně úspěšně. Akce se těšila poměrně velkému zájmu lidí. Zejména děti si přišly na své.

V pátek 19. června 2020 zástupci Jednoty ČsOL v Přerově "Jana Gayera" uctili památku 135. výročí narození podplukovníka ruských legii, přerovského rodáka Jana Gayera. Vzpomínkový akt se uskutečnil v Přerově u pomníku Na Marku v 16 hodin.

V sobotu 13. června 2020 se uskutečnil v Přerově branný závod Petra Vejvody a padlých andělů. Součástí akce bylo položení kytic u pomníku padlých na ulici Želátovská za účasti legionářů z Přerova. Samotný závod, kterého se zúčastnili jak děti, tak legionáři, probíhal na pozemku spolku Mapaj. Součástí programu bylo vystoupení divadelní skupiny WILD...