Reportáže a ostatní zajímavé události

Reportáže a především videa i fotogalerie z různých akcí a zajímavých událostí, které stojí za zdokumentování. Pokud máte nějaký tip nebo námět na zajímavou reportáž, případně pokud jste pořadatelem nějaké zajímavé akce a máte zájem o kvalitní video nebo i foto reportáž,  kontaktujte nás.

V sobotu 19. června 2021 proběhla v obci Bochoř slavnost u příležitosti výročí 50 let od pokoření La Manche Františkem Venclovským. Kulturně zábavné odpoledne se konalo v parku u nové knihovny za účasti manželky a rodiny Fr. Venclovského.

Blíží se Velikonoce. Po Vánocích asi druhé nejoblíbenější svátky. Bohužel už druhým rokem tyto svátky prožíváme díky tvrdým vládním opatřením ve velmi omezeném režimu, kdy je zakázané téměř vše. Nicméně i v této těžké době se najdou města, kde alespoň v omezeném měřítku se snaží svátky svým občanům trochu zpestřit. Jedním z těchto měst jsou...

V pondělí 1. února 2021 proběhlo na městském hřbitově v Lipníku nad Bečvou za účasti zástupců města, armády a Československé obce legionářské slavnostní odhalení kovaného kříže od Jiřího Jurdy ml. Kříž uctí památku všech padlých v 1. světové válce.

V sobotu 5. prosince 2020 jsme zavítali do zvonařské dílny v Brodku u Přerova na tradiční akci - Vánoce ve zvonařství Tomášková - Dytrychová. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost nahlédnout do výrobních prostor zvonařství, kde vznikají věhlasné zvony, které slouží prakticky po celém světě.

Blíží se čas vánoční a s tím spojené vánoční cukroví, které neodmyslitelně patří k vánocům. Trendem poslední doby je zakoupení již hotového upečeného cukroví. A jak takové vánoční cukroví vzniká pod rukama odborníků se podíváme v naší reportáži. Za tímto účelem jsme zavítali do Střední školy gastronomie a služeb, Přerov, Šířava 7.

Po dvou stoletích chátrání, desítkách let hledání cesty záchrany a třech letech stavebních prací bylo torzo renesančního hradního paláce na Helfštýně slavnostně zpřístupněno veřejnosti. Renesanční palác se změnil zcela k nepoznání. Návštěvníky čeká naprosto unikátní architektonické řešení, kdy mají možnost si prohlédnout torzo paláce zblízka tak,...

Sbor dobrovolných hasičů Jezernice pořádal v pátek 31. července 2020 oslavu u příležitosti žehnání hasičské techniky - nového dopravního automobilu. V kostele sv. Martina se konala mše svatá za členy SDH. Po skončení mše se slavnostní průvod přesunul k hasičské zbrojnici, kde došlo k žehnání nového automobilu a ocenění členů SDH. Po skončení...

Obec Lipová pořádala v sobotu 18. července 2020 soutěž ve vaření kotlíkového guláše - Lipovský kotlík. Jednalo se již o 6. ročník a i přes nepřízeň počasí se areál Na Zábraní v Lipové, kde soutěž probíhala, dokázal zaplnit návštěvníky, kteří se pustili do ochutnávání a konzumaci navařených gulášů. Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet...

V sobotu 27. června 2020 došlo ve Velké Bystřici k slavnostnímu předání a křtu nového hasičského vozu jednotce SDH Velká Bystřice. Slavnostní akt proběhl na Zámeckém náměstí od 15:30 hod., za účasti představitelů města, hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Okleštěka a dalších hostů. Místní farář požehnal a pokřtil nový zásahový vůz.