Veletrhy, výstavy

Reportáže z různých veletrhů a výstav. Pokud víte o nějaké zajímavé výstavě nebo veletrhu, který by stál za zdokumentování, případně pokud byste měli zájem o natočení reportážního videa z výstavy nebo veletrhu apod., kontaktujte nás.

V sobotu 15. října 2022 se otevřely brány Výstaviště Flora Olomouc mezinárodní výstavě LEGO modelů Svět kostek 2022. Jednalo se o již 6. ročník výstavy a na Výstavišti Flora Olomouc se tato výstava konala vůbec poprvé. Výstava Svět kostek 2022 se koná od 15. do 16. října 2022.

K adventu v Lipníku nad Bečvou neodmyslitelně patří tradiční vánoční výstava v Domečku městské knihovny, na jejíž virtuální prohlídku vás zveme prostřednictvím naší reportáže.

V roce 1921 byl položen základ knihovního fondu městské veřejné knihovny. Vznik Městské knihovny Lipník nad Bečvou byl výsledkem několikaletého vývoje. Výstava "Jsme tu s vámi již 100 let - Městská knihovna Lipník nad Bečvou" mapuje stoletou historii a vývoj knihovnictví na Lipensku včetně zajímavých dobových rekvizit. Nedílnou součástí je část...

Ve středu 30. června 2021 proběhla na náměstí TGM v Lipníku nad Bečvou vernisáž výstavy Kov ve městě XVII. Letošní ročník je spojen s uměleckou školou AVE ART Ostrava. V exteriéru historického centra města Lipník můžete obdivovat cca 30 uměleckých děl.

Od pátku 18. června až do neděle 20. června 2021 pořádá Výstaviště Flora v olomouckém Rozáriu výstavu a festival Vyznání růžím, v letošním druhém ročníku s podtitulem Romantické. Návštěvníci mají možnost zhlédnout expozice s monumentálními romantickými kyticemi od předních českých floristů, prezentace svatebního designu, floristické show, pánské...

Výstavní sál Domeček se v tomto adventním čase rozzářil a provoněl vánočními dekoracemi. Nabízíme vám pohled na vánoční výstavu jinak než tomu bylo doposud. Virtuálně, pomocí videoreportáže. Vystavené exponáty jsou dílem šikovných tvořivých lidí. Představíme vám tradiční i moderní pojetí vánoční výzdoby.

Výstava s mírně provokativním názvem představuje tzv. druhý život Jana Amose Komenského v užitém a výtvarném umění. Vychází z předmětů běžně dostupných, jako jsou pohlednice, známky, bankovky, odznaky, pamětní medaile, knihy, výukové školní obrázky, pamětní listy apod.

Výstava k osmdesátému výročí hranické atletiky představuje historii tohoto sportu v Hranicích. K vidění jsou dobové fotografie, ale i trojrozměrné předměty spjaté s atletikou. Výstava je z důvodu koronavirových opatření veřejnosti nepřístupná, proto ve spolupráci s muzeum a galerie Hranice vznikla tato reportáž.

V pondělí 7. září 2020 byla zahájena výstava Jak to bylo na Lipensku v letech 1938 - 1946. Výstava připomíná 75. výročí od konce druhé světové války. Prostřednictvím archiválií a obrazového materiálu Státního okresního archivu Přerov a Československé obce legionářské, jednoty Přerov jsou představeny zásadní momenty z této doby a život na Lipensku.

Letní Flora Olomouc, jako jediná květinová výstava letošního roku tohoto rozsahu, měla i přes komplikovanou situaci a všemožných opatření co nabídnout. Tvůrci letošního ročníku měli poměrně dost ztíženou situaci, nicméně i tak výstava byla velkým přínosem.